Úvod » Články » První turnaj roku 2010 plný nováčků a talentů

První turnaj roku 2010 plný nováčků a talentů

24. 1. 2010, 16:30    autor: Import ze starého webu    Squash Brno

(autor: Ferdík Glosík)
Sobotní program byl pro všechny nedočkavce po squashi jasný. Lednový turnaj Adeptů a Borců v centru města Brna, ve squashcentru Radost. Jak se umístili nováčci v turnaji Adeptů, kdo vyhrál turnaj Borců a kdo se na turnaj přišel podívat, se dočtete na dalších řádcích.
Lednový turnaj Adepti
23. 1. 2010   Import ze staré DB   Brno – Squash
Lednový turnaj Borci

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, kdy skupina Adpetů začínala odzněním jedenácté hodiny. Turnaje se nakonec zúčastnilo 17 adeptů, z toho tak třetina byli nováčci. Hrálo se klasicky rozlosováním do základních skupin po čtyřech (jedna skupina po pěti), takže každá skupina měla svůj kurt. Poté z každé skupiny postoupili dva hráči do vrchního pavouka, kde se mohli utkat s ostatními postupujicími o finálová místa. Jedne z hráčů, Petr Glogar, dostal v průběhu zápasu kreč do nohy, takže zápas musel bohužel skrečovat. Ještě, že tam měl sestru Martinu, která mu poskytla první pomoc a s nohou si poradila. O tom, že tichá voda břehy mele může mluvit vítěz turnaje Adeptů ONdřej Vávra, který od začátku turnaje mluvil o tom jediném, že je starý na ty všechny mladochy, že to neuběh a že ho sedřou z kůže. Ze základní skupiny postoupil z prvního místa, které si také ve finálovém zápasu s Mirkem Němcem udržel.

V turnaji Borců, který začal od 13.30, byla účast 16 Borců. Hráči měli stejný herní systém jako u Adeptů. Favorit dnešního turnaje nebyl jasný, na turnaji se sešla velká řada talentů a výborných hráčů.Bylo se tedy na co dívat. Překvapivě výborně hrál Marek Vejrosta, kterého jsme na turnajích dlouho neviděli. V základní skupině se utkal s Honzou Fecákem a jejich zápas byl vyrovnaný. Honza Fecák na turnaji neměl svého rivala Kubu Ondráška, který se z časových důvodů turnaje nezúčastnil, ale přišel se aspoň za námi na chvíli podívat. Na ostatních kurtech hráči také předvedli skvělý výkon. Do vlekého finále se nakonec probojoval již zmiňovaný Honza Fecák s Kubou Trličíkem.

A jak to tedy nakonec u Adeptů a u Borců dopadlo?
Katerogie Adepti: 3–4.místo: Katka KOnečná, Roman Čížek, 2.místo: Mirek Němec, 1.místo: Ondra Vávra.
Katerorie Borci: 3.místo: Matúš Chamula, 2.místo: Kuba Trličík, 1.místo: Jan Fecák.
Vítězové obdrželi ceny od sponzorů. Musli Emco, časopisy Snow, omotávky na raketu a čelenku od sportplanety. Celkové výsledky Adeptů a Borců.

Všem umístěným blahopřejeme a budu se na Vás těšit na příštím turnaji v novém prostředí s více kurtama, ve sportcentru Viktoria. Můžete se také těšit na pozměněný hrací systém.