Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Kemp VAŠÍ LIGY přinesl ovoce - i ve skutečné podobě


Kemp VŠ LIGY přinesl ovoce – i ve skutečné podobě

12. 7. 2010, 9:00    autor: Import ze starého webu    Squash Brno

 (autor: Ferdík Glosík)
To, že trénování s trenérem je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak se naučit techniku, asi většina z nás ví. Především ale Ti, co měli možnost se zúčastnit víkendového kempu pro začítečníky i pokročilé. Kemp se konal ve dnech 10.-11.července a byl pod vedením trenéra Michala Přikryla. A že bylo co trénovat, se dočtete dále.
Odpolední kemp pro začátečníky
10. 7. 2010   Import ze staré DB   Brno – Squash
Dopolední kemp pro pokročilé hráče
10. 7. 2010   Import ze staré DB   Brno – Squash

Kemp začal v sobotu dopoledne, kdy už venku pořádně peklo sluníčko. Kolem 9:45 se sešli všichni účastníci v čele s trenérem Michalem, který na jednom z kurtů indivuduálně trénoval hráče VŠ LIGY. Kemp jsme pro malý počet zájemců spojily v jeden. Byli tedy 3 účastníci začátečníků a 3 účastníci pokročilých. Michal hráče rozdělil na kurty a po vysvětlení základní techniky držení, což bylo především hlavním úkolem naučení v prvním dnu, se šlo na nespočetně cvičení na procvičení. A že hráčům najednou dělal problém raketu při pohybu správně držet. I těm pokročilým.

Michal pobíhal mezi dvěma kurty. Se začátečníky došlo i na ukázku správného rozcvičení, stání, pohybu po kurtu. S pokročilými hráči se zaměřil už na těžší cvičení, ve kterých si s hráči i zahrál. V průběhu trénování Michal všechny hráče natočil na kameře, aby měli skutečnou ukázku toho, že něco dělají špatně a mohli se popřípadě zeptat na způsoby vylepšení. A že se hráči měli na co ptát.

V ceně kempu byl i sobotní oběd, který měl tentokrát letní nádech. Tvarohové knedlíky plněné čerstvými jahodami, posypané tvarohem, máslem a cukrem. Ještě před zahájením kempu mi Michal řekl, že toto jídlo (v podobě s kynutým těstem) je nejkaloričtější jídlo pro sportovce. Ale teda zatraceně dobré. Důkaz toho byly vyjezené talíře od všech hráčů. V průběhu jezení Michal promítal natočené video, které pořídil z průběhu hraní. Můžete se kouknout první video, kde Michal vysvětluje správnou techniku držení rakety a druhé video, kde s hráči teorii procvičuje.

Každý hráče si ještě mohl vylosovat a obdržet jednu cenu a to buďto volnou vstupenku do nového aquaparku v Kohoutovicíchne­bo 5 až 15 vstupů na koupalištěRivi­éra. Věřím, že v takovém vedru po kempu na koupaliště vyrazili.

Za podporu také děkujeme hlavnímu partnerovi VŠ LIGY, společnosti Hewlett – Packard.

A já bych chtěla poděkovat všem účastníkům, doufám, že jim kemp něco přinesl a byl zahaovacím bodem pro lepší squashové zítřky. Michalovi za skvělou výuku.

Na další akci se na Vás budu těšit!

Tereza

 
Červencový kemp s MichalemVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...