Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Pražáci v Plzni


Pražáci v Plzni

30. 8. 2009, 12:12    autor: Import ze starého webu    Squash Plzeň

 (autor: Ferdík Glosík)
Ve středu v podvečer se uskutečnil v Plzni další turnaj organizovaný VŠ ligou. Dostavili se všichni předem přihlášení, z nichž mimořádně neměli početní převahu domácí Plzeňáci, ale pražští hráči. Mezi nimi si přijela zahrát i správkyně VŠ LIGY v Praze Šárka Stejskalová.
Prázdninový turnaj
19. 8. 2009   Import ze staré DB   Plzeň – Squash

Na kurtech zavládla hned od začátku přátelská, ale i bojovná atmosféra, kde každý bojoval o každý míček. Vzhledem k poměrně velkému počtu zúčastněných (16) a nedostatku času se hrálo systémem „pavouka“ až do konečného umístění (kdo prohrál v prvním kole, „spadl“ do boj o 9.-16. místo atd.) na dva vítězné sety. Každý tedy za celý turnaj odehrál čtyři zápasy.

Ještě před losováním byli nasazeni čtyři hráči, a to domácí Honza Dubský s Karlem Tatíčkem a Pražáci Láďa Vávra s Martinem Hadrabou. Hned v prvním kole se pak zrodilo překvapení, když jeden z nasazených Martin Hadraba podlehl nováčkovi na turnajích a od zimního semestru také hráči plzeňské VŠ ligy Karlu Noháčovi.

Jak se ale nakonec ukázalo, neúnavný Karel Noháč se přes první kolo nedostal náhodou a probojoval se až do semifinále, kde prohrál se svým kamarádem Honzou Dubským.

Ostatní nasazení prošli turnajem bez zaváhání, a tak se ve finále sešli Plzeňák Honza Dubský a Láďa Vávra z Prahy, který v semifinále přešel přes domácího Karla Tatíčka. Finále to bylo se vším všudy, oba hráči předváděli pěkné výměny a přetahovali se o vedení. V napínavé bitvě se nakonec rozhodovalo až v koncovce pátého setu. Nejtěsnějším rozdílem jediného bodu (11:10 – hrálo se pouze do 11 bez rozdílu dvou bodů) zvítězil domácí Honza Dubský 3:2 na sety a rozhodl tak, že titul zůstane v Plzni.

O třetí místo si to pak rozdali neúspěšní semifinalisté Karel Tatíček a Karel Noháč. Z tohoto souboje nakonec vzešel vítězně nováček Karel Noháč, který tak poslal ostatním hráčům plzeňské ligy jasný vzkaz, že přišel velmi silný protivník pro letošní sezónu.

Na opačném konci si to o poslední místa rozdali správci pražské i plzeňské ligy Šárka Stejskalová s Ondrou Slabihoudem. Po vyrovnaném boji nakonec Ondra Šárku udolal a v souboji organizátorů tak vyhrál ten plzeňský.

Na závěr turnaje nemohlo chybět samozřejmě vyhlášení nejlepších a předání cen. Rozloučili jsme se tedy, myslím, ve velmi dobré náladě při vypuštění nebeského lampionu a všichni zúčastnění se už jistě těší na další souboje ať už na turnajích nebo přímo ve VŠ LIZE.

 

 

 
Prazdninovy turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...