Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Valentýnský turnaj čtyřher


Valentýnský turnaj čtyřher

15. 2. 2010, 11:09    autor: Import ze starého webu    Badminton Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
Jak jinak než na Sv.Valentýna, tedy 14.2.2010, se uskutečnil historicky první turnaj smíšených čtyřher VŠ LIGY – Valentýnský turnaj. Kolik dvojic se v neděli večer v hale Victor ve Štěrboholech sešlo? Kolik párů se během turnaje rozešlo? A kdo vyhrál?
Valentýnský turnaj
14. 2. 2010   Import ze staré DB   Praha – Badminton

Kapacita turnaje byla 32 dvojic a ještě několik hodin před začátkem to vypadalo, že bude úplně plno. Pak se ale ze zdravotních důvodů odhlásily hned 4 týmy. Hrálo nás tedy 56, což je i tak dosavadní rekord v počtu účastníků na turnaji VŠ LIGY! Na startovce se sešly dvojice s názvy originálními (Terjakouci, Krokouškové, Bonnie a Klid), méně originálními (Ondra a Martina), vtipnými (PÍVA, VoLe, Tajtrlíci, Pozdě, Výsadkáři), dlouhými (Badmintonový ridgeback, Kašpárek za mříží, Mafiáni ze zámečku) i krátkými (Fň).

Hrály se nejprve základní skupinky, které měly dát prostor dvojicím, aby se zahřály a sehrály. Přecejen většina z nás hraje zejména singly, takže chvilku trvalo, než si člověk zvykl na širší hříště a raketu spoluhráče, která často prosvištěla tesně kolem hlavy. Dle výsledků skupin se týmy nasadili do pavouka, který se hrál až do konečného umístění (5 kol).

Posilnění Emco sušenkami a zmatení mou instrukáží o zápisu výsledků do herního pavouka vyrazily týmy do zásadního prvního kola, které rozhodlo o tom, kdo bude v bojích o medaile pokračovat a kdo se bude muset spokojit s 17.-28. místem. Halou se nesly emoce, radostné, hecující i naštvané pokřiky mezi spoluhráči. A bylo na co koukat! Sešla se sestava až nečekaně kvalitních dvojic, zejména TOP 8 týmů by se za svou hrou nemuselo stydět ani na nedávném mistrovství republiky.

V devět hodin bylo dobojováno a začalo vyhlašování vítězů, na každý tým čekala cena od našich partnerů (sportovní vybavení od Sportprotebe.cz, zdravé snídaně od Emca, časopisy Snow, HP). Speciální odznaky pro nejlépe sladěný pár si odlesli Humlovi (Zuzka a Aleš), kteří hráli stylově ve valentýnských trenýrkách, viz ilustrační foto. Stupně vítězů těsně unikly bramborovému týmu TOMA (Martina a Tomáš). Třetí skončili Kyzlíci (Veronika a Kamil), druhá příčka patřila Humlovům a zlaté medaile putovaly na krk Neriďákům (Vašek a Hanka). Ano, jejich název je odvozen od partnerské haly TK Neride.

Kompletní výsledky – nejprve jsou uvedeny dámy (1.-28.místo) a níže pak pánská část týmu (označeno 29.-56., ale odpovídá umístění 1.-28. ;-)

Gratuluji vítězům! Ikdyž svým způsobem jsme vyhráli všichni – žádný pár se pokud vím během turnaje nerozešel, naopak nové páry možná vzniknou, nikdo se nezranil (pár boulí od trefení míčkem se nepočítá) a pokud mohu soudit alespoň za náš tým Bob a Bobek, tak jsme si hezky zahráli. Badmintonu zdar a na březnovém tunaji singlů ahoj!
Valentýnský turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...