Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Druhý turnaj mixů vyhrál tým Fň 2


Druhý turnaj mixů vyhrál tým Fň 2

14. 6. 2010, 11:42    autor: Import ze starého webu    Badminton Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
V neděli 13.6.2010 večer se ve Štěrboholech sešlo 18 badmintonu a vítězství chtivých dvojic. Vyhrát ale mohl jen jeden tým! Podařilo se to dvojici Tereza Appelová-Venca Kočí, kteří soutěžili pod názvem Fň 2. Vaška jsme po turnaji vyzpovídali. Více o něm i druhém turnaji mixů se dočtete v rozhovoruníže.
Turnaj Toníků a Toniček
13. 6. 2010   Import ze staré DB   Praha – Badminton

V 18:00 jsme zahájili turnaj a vrhli se na úvodní skupinky. Z nich se postupovalo dle umístění do pavouka 8mi nejlepších nebo do dalších skupin, kde se už bojovalo o konečné příčky. Vše běželo jako po másle a za 2,5 hodiny bylo dohráno. Poslední půlhodinku tak bylo všech 8 kurtů k dispozici pro přátelské zápasy a trénování, což všichni s chutí využili.

Speciální ocenění

Na konci turnaje jsme vyhlásili doprovodnou soutěž o „nejlepší týmový úbor“. Mnoho dvojic bylo pěkně sladěno, ale ocenění a bombonieru si nejvíce zasloužil tým Milostný akt (Simona Zavadilová, Libor Achac). Přesvědčil nás nejen originální název, ale i dresy s ručně malovanými jmény, viz fotky níže.

Výsledky

A kdo si odnesl medaile a ceny od partnera Sportprotebe.cz? Bronz získali Humlovi (Zuzka Rambousková, Aleš Hanl), stříbrné medaile vybojovali Kyzlíci (Veronika a Kamil Kyzlíkovi) a zlato patřilo týmu Fň 2 (Tereza Appelová, Venca Kočí). Kompletní výsledkovou listinu najdete v sekci Akce (nejprve jsou uvedeny dívky dle pořadí týmů, pak muži).

Rozhovor s Vencou Kočím

Vašek se stal nejen vítězem Turnaje Toníků a Toniček, ale i nejlepším hráčem badmintonové VŠ LIGY v letním semestru 2010. V srpnu mu bude 26, studuje na stavební fakultě ČVUT a je z Teplic.

1. Jaký zápas byl pro tebe nejtěžší – v lize i na turnaji?

Všechny zápasy byly těžké, některé víc, ale asi nejtěžsí byl první zápas proti Tomáši Reinbergrovi, tam to bylo v každém setu hodně vyrovnané. Docela mě potrápil i Martin Daneš. V turnaji bylo nejtěžší určitě finále. V prvním setu jsme jednoznačně nestačili a prohráli 21:13 a museli jsme se hodně snažit, abychom to otočili. Ale hodně těžké bylo i semifinále.

2. A co rozhdlo? V čem byla vaše síla?

Podle mě v mixech hodně rozhoduje kvalita holek a Tereza hrála opravdu dobře. Kolikrát jsem tam jenom stál a všechno uhrála ona. Navíc jsme oba dřív hrávali závodně, takže jsme měli nějaké ty návyky, ze kterých jsme při souhře mohli těžit.

3. Tak teď jsi mi hezky nahrál na další otázky. Hrál jsi s Terkou Appelovou. Znáte se tedy ze závodění? Jak Vám to v zápasech na včerejším turnaji klapalo?

Známe se z oddílu, ale na druhou stranu, když jsem končil se závodním badmintonem, tak Tereze bylo asi 14 a moc jsme toho spolu do včerejšího turnaje nenahráli, takže v základní skupině jsme se spíš sehrávali. Výhodou bylo, že jsme každý věděli, jak se na kurtu pohybovat a šlo o to jenom to sladit. Taky jsme oproti ostatním nehráli mixa, ale klasicky čtyřhru, tzn. že Tereza nehrála na síti, ale regurélně jsme to točili.

4. Jak dlouho jsi hrál závodně? Proč jsi s tím skončil?

Hrával jsem asi od 11ti let a skončil jsem, když jsem šel do studovat do Prahy, tzn. hrál jsem asi 6–7 let. Potom jsem chtěl najít v Praze nějaké trénování, ale žádný klub mi trénování s tím, že bych hrál za jiný oddíl, neumožnil. Navíc souběžně s badmintonem hraju závodně i fotbal, takže jsem dál pokračoval jenom ve fotbale a od badmintonu jsem si dal na pár let pauzu. Vlastně až do letošního ledna.

5. Takže kromě badmintonové ligy hraješ ještě závodně fotbal, vedl jsi i ligu, zároveň děláš doktorát a máš svou firmu? Je to tak?

Tak nějak. Organizoval jsem několik let Strahovskou futsalovou ligu, která má přibližně 1500 členů. Už jsem toho ale nechal kvůli práci, protože jsme to dělali v podstatě zadarmo a nebyl na to už pak čas. Dneska studuju prezenčně doktorské studium, jsem přitom zaměstnaný na jedné z kateder a máme s bráchou a s tátou malou rodinnou firmu.

6. Tomu se říká činorodý člověk;-) Jak to všechno stíháš? Máš přítelkyni?

Stíhat se to dá, někdy sice hůř, ale většinou to jde. Přítelkyni mám, ale občas na ni nezbyde čas:))

7. Ještě zpět k turnajům. Jak celkově hodnotíš úroveň soupeřů? Vyhovoval ti herní systém?

Tak co se týče singlových turnajů, tak úroveň je hodně slušná. Zatím jsem tam moc úspěchů neposbíral, takže to o něčem svědčí:) Ale to bude tím světlem:)) No a ty mixové turnaje, to je spíš takové odreágování. Většina lidí to bere jenom jako zpestření víkendu, i když některé páry jsou hodně šikovné. A herní systém je dobrý, i když sety do 11ti jsou hodně zrádné. Člověk na začátku zaspí tři míče a pak má problémy to vůbec dohnat.

8. Prozraď nám na závěr nějakou zajímavost o sobě!

Mám jednovaječné dvojče, takže kdybyste mě někdo zdravil a já dělal, že vás neznám, tak to pravděpodobně nejsem já. A nebo jsem po nějaký kalbě:)

9. Tak to mě napadá zajímavý duel – dvojčata Kočí a Danešovi proti sobě!

Někdy je vyzvem:)

Díky za rozhovor.
Turnaj Toníků a Toniček - mixyVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...