Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Zahajovací turnaj - výborný start semestru


Zahajovací turnaj – výborný start semestru

13. 10. 2009, 10:03    autor: Import ze starého webu    Badminton Brno

Den 11.10. byl pro všechny zájemce o badminton dlouho očekávaným dnem. I já jsem nemohla dospat a těšila jsem se, jak si srovnám síly ve sportě pro mě poměrně novém. Ano, konal se Premiérový zahajovací turnaj badmintonu VŠ LIGY v hale YONEX Jehnice. Kolik se nás sešlo, jak probíhal turnaj, co tu bylo oproti squashovému turnaji nové a jak to všechno dopadlo, se dočtete dále.
Zahajovací rozřazovací turnaj
11. 10. 2009   Import ze staré DB   Brno – Badminton

Pro velký počet zájemců jsme nakonec z pránovaného začátku od 15 hodin začali již ve 14 hodin s tím, že na začátku nám ligový hráč TJ Sokol Jehnice Martin Dvořák přišel vysvětlit pravidla badmintonu, jakým způsobem se podává, na jakém území se hraje a jak se počítá. Potom jsme se s Martinem protáhli a turnaj se mohl vyhlásit za zahájený!

V hale na pěti kurtech se střídalo 29 hráčů ve skupinkách po čtyřech nebo pěti. Systém byl takový, že z každé skupiny postoupili dva do vrchního pavouka a zbylí do spodního pavouka. Na hráčích bylo vidět nadšení, s jakým hrajou a snaží se doběhnout každý košíček. S jak velkým nadšením, se můžete podívat níže ve fotogalerii.

V čem se badmintonový turnaj lišil od squashového? Hlavně ve dvou věcech. V neděli byla mnohonásobně větší účast děvčat, než na sobotním squashovém turnaji, takže si na své přišli i pánové a měli mezi utkáními na co koukat. Druhou věcí byla možnost hlásit po celou dobu turnaje do mikrofonu, což bylo srozumitelnější pro hráče a menší nápor na hlasivky zase pro mě. A nesmírně jsem si to užila.

Slečny hostesky z Redbull teamu nás v půlce turnaje přišly opět navštívit a dodat energii v podobě nápoje, což nám většině vzhledem ke sportovnímu nasazení bodlo.

Sama jsem byla zvědavá, jestli Pavel Vrchota obhájí první místo ze sobotního turnaje ve squashi. A vzhledem k tomu, že byl ve finálovém utkání, k tomu měl našlápnuto výborně. Podívejme se tedy, jak to dopadlo:

Na čtvrtém místě se umístil Lubomír Krupica, na třetím místě skončil Petr Mlýnek, ve finálovém zápase nakonec Pavel Vrchota nepustil a Juraj Hudák na něj nestačil. Dvojnásobným víkendovým vítězem se stal Pavel Vrchota. Blahopřejeme!

Poté, co jsme si na chvíli oddechli, na kurt nastoupili profesionální hráči a ukázali nám exhibici, na kterou jsme se všichni těšili. Nejdříve se hrály singly, kdy nám Standa KOhoutek, trojnásobný mistr ČR v deblech, společně s Michalem Veibrenerem, hráčem TJ Sokol Jehnice, ukázali, jak se to má hrát. Musím říct, že jsme všichni nevěřícně koukali, jaké údery badminton schovává a snažili jsme se jim za tu skvělou podívánou vrátit bouřlivý potlesk a vyvodit skvělou atomosféru. Po chvíli se hráči rozrostli na čtyři a přišla exhibice v deblech. Se Standou hrál Ladivlav Vorel, trenér české reprezentace a k Michalovi se přidal Pavel Halsch, hráč TJ Sokol Jehnice. Podívaná to byla nezapomenutelná. Fotky z exhibice jsou vloženy ve fotogalerii.

Stanislav Kohoutek společně s Martinem Dvořákem jsou trenéry v sekci Trenéři na našich stránkách. Pokud se chcete zlepšit, natrénovat správnou techniku a získat fyzičku, kluci jsou tu pro Vás.

Jménem VŠ LIGY bych chtěla jak hráčům VŠ LIGY, tak hráčům exhibice ještě jednou poděkovat za účast a skvělý den!

Další nejbližší turnaj se koná 7.11., který je určen všem, nejen hráčům VŠ LIGY.

VŠ LIZE zdar!
 

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...