Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » VAŠE LIGA začala běhat


VŠ LIGA začala běhat

3. 10. 2010, 8:38    autor: Pavel John    Reportáž   Běhání Praha

 (autor: Pavel John)
I přes některé šrámy v technické části organizace se úvodní závod Běžecké Tour VŠ LIGY odehrál v dobré náladě a položil základ slibnému běžeckému seriálu s jednou z nejplošších a nejrychlejších tratí v okolí.
Úvodní závod SANA SPORT Běžecké Tour VŠ LIGY 5km pro ženy
2. 10. 2010   Tour   Praha – Běhání
Úvodní závod SANA SPORT Běžecké Tour VŠ LIGY 10km
2. 10. 2010   Tour   Praha – Běhání

Hned zrána nás po sychravém týdnu potěšilo sluníčko které zmírnilo i chladnou ranní teplotu necelých 9°c. Netrvalo dlouho a sjeli se všichni účastníci, včetně Enrica Fialy, který si předem zaběhl i kratší závod ve Stromovce. Všechno dění od počátku dokumentovali naši fotografové, hlavním dílem Šárka Stejskalová. Její úlovky najdete ve fotogalerii.

Start proběhl bez větších komplikací a na trať se vydalo všech 35 běžců a běžkyň, kteří neváhali využít krásného sobotního dopoledne k běžeckému výkonu. Ve startovní listině zatím chybí běžci, kteří přišli závodit bez předchozí registrace. Tyto prosím o nápravu, budu je ještě kontaktovat na email či telefon uvedený v přihlášce.

Plochá trať vedla k velmi zajímavému tempu, jež se podařilo některým závodníkům udržet po celou dobu závodu. Bohužel jsme udělali chybu při měření trati a proto se běželo místo 10 km pouze 9,150 km. Tuto vzdálenost jsme nazvali „Branická míle“ a bude na památku vyznačena i v dalších závodech. Z tohoto důvodu jsou ve výsledcích na první pohled velmi rychlé časy. I přesto byly k vidění velmi zajímavé výkony které i po přepočítání stejného tempa na 10km budí respekt.

V pětikilometrovém závodě se vedlo nejlépe Julii Roznosové, která zvítězila před Annou Kudrnovou a Lucií Hájkovou. Na desetikilometrové trati se nejlépe dařilo Robi Lakatošovi, druhý doběhl Josef Bambas a jako třetí se umístil Alois Onderka. Všem zmíněným ještě jednou gratuluji k dosaženým výkonům.

Od Vítězného Robi Lakatoše jsem vyzjistil více detailů, o něž byste mohli mít zájem, a proto je dávám s jeho svolením k dipozici. Průměrné tempo měl 3:47, přičemž nejrychleji zaběhl druhý kilometr a to za 3:33. Prozrazena byla i průměrná frekvence 171 tepů za minutu. To vše bych řekl korunuje fakt, že Robi začal trénovat speciáně na dlouhé běhy teprve před rokem a půl.

Při zmíněných údajích nám ostatním Robi přidává další střípek do mozaiky běžecké motivace. Nemyslím tím, že by měl být za rok a půl takový výkon u nás průměr. Každý začínáme s jinými výchozími hodnotami a máme jiné fyzické dispozice, ale je vidět, že je možné se v horizontu jednotlivých let dopracovat k zajímavým výsledkům, zlepšovat se a mít ze sebe radost.

Všem, kteří se účastnili Úvodního závodu SANASPORT Běžecké Tour VŠ LIGY děkuji. Dali jste nám možnost začít a otevřenou diskusí ukázali směr, jakým se máme ubírat dál, čehož si moc vážím. Změny zpracovávám a v blízké době tady na webu přiblížím, čeho se v příštím závodě dočkáte. Ocením proto i další nápady a připomínky z vaší strany a těším se při dalším závodě nashledanou.

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...