Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Brno zažilo velký třesk na squashovém poli


Brno zažilo velký třesk na squashovém poli

11. 10. 2010, 11:01    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

 (autor: Tereza Bumbálková)
Nová Podzimné sezóna se blíží k jejímu zahájení. Proto ani nesměl chybět Turnaj, kde se měli možnost předvést noví zájemci o squashovou ligu a vybojovat si to nejlepší místo pro nasazení do ligy. Jednalo se o Turnaj NEJEN pro nováčky, kde místem konání byla naše domácká Moravská Slavia. Jací talenti nám byli představeni na brněnském poli, se dočtete v celém článku.
Turnaj pro nováčky ve squashi
9. 10. 2010   Turnaj   Brno – Squash

Brno takovou účast dlouho nezažilo

Turnaj, který byl na programu dne 9.října, měl hojnou účast, kterou Brno dlouho nezažilo. Na kurtu se sešlo 24 hráčů, mezi nimi byli i hráči již ligu hrající. Bylo to z toho důvodu, že kapacita nebyla novými zájemci úplně naplněna. Proto jsme dali možnost si přijít zahrát i ostatním hráčům.

Systém hry neměl chybu

V deset hodin se všech 24 nadšenců sešlo u recepce a po krátkém úvodu, zahájení a sdělení systému hry, se vyrazilo na kurty. Hrálo se na 4 kurtech, každý si v základní skupině zahrál tři zápasy na dva odehrané sety do 9 bodů. Ze základních skupin 2 nejlepší postupovali do vrchního pavouka, čtyři hráči na třetím místě s nejlepším skóre byli také přiděleni do vrchního pavouka a zbylých osm hráčů postoupilo do spodního pavouka.

Shoda

Po odehrání základních skupin a přidělování hráčů do pavouků došlo na zajímavou věc, kdy nastala situace,že Adéla Hoffmannová a David Hegr měli stejný počet jak vyhraných setů, tak i rozdílu bodů. Proto si tedy mezi sebou dali rozhodující set do 9 bodů. Podle výsledku David neuplatnil pravidlo dáma má přednost a urval si postup o jeden bod výsledkem 9:8. Adelce bohužel nepomohl ani energetický nápoj od slečen Redbullek, které na naši akci dorazily.

Dvojníci na jednom kurtu

V průběhu odehrávání zápasů začali vystupovat potencionální finalisté na povrch. Velkou pozornost na sebe upínal mladý Ondra Blaha, který nám svojí postavou i stylem hraní připomínal naši minulou jedničku ve squashi Kubu Ondráška. Řikali jsme si, jak by byl zajímavý a vtipně vypadající jejich zápas.

Čtyři hodiny na kurtu a vítez nebyl jistý

Před čtrnáctou hodinou bylo jasné celkové pořadí až na finálový zápas, který se ještě odehrával. V něm figuroval již zmiňovaný Ondra Blaha s Michalem Faltusem. Záznam z tohoto zápasu a ze zápasu o třetí místo mezi Honzou Václavíkem a ONdrou Rosenbergrem můžete shlédnout v sekci Foto a video.

Fanfáry pro víteze

Ve spodním pavouku pořadí na stupíncích dopadlo následovně:

  • 1.místo urval Tomáš Telecký, který obdržel medaili a poukaz na 3 hodiny ve wellness zóne v Zone4You,
  • 2.místo získala Adéla Hoffmanová, která si odnesla medaili a poukaz do Aquaparku v Kohoutovích od Starezsport a.s.
  • 3.místo získal Martin Odstrčil, který si odnesl medaili a malý balón do vody

Ve vrchním pavouku bylo pořadí následující:

  • 1.místo přece jen zaslouženě získal Ondra Blaha, který obdržel medaili a poukaz na 3 hodiny ve wellness zóne v Zone4You,
  • 2.místo získal správce Brna Michal Faltus. Odnesl si medaili a poukaz do Aquaparku v Kohoutovích od Starezsport a.s.
  • 3.místo získal také nováček Ondra Rosenberg, který si odnesl medaili a diář do školy.

Všem umístěným moc blahopřeji a chtěla bych všem poděkovat za vytvoření skvělé atmosféry a možnost shlédnutí kvalitního squashe.

Podle pořadí na turnaji budou noví hráči přiřazeni do odpovídající ligy s tím, aby si kvalitně zahráli.

Pro ostatní, kteří se o turnaji dozvěděli později a chtěli by začít hrát ligu, je stále možnost začít hrát od každého nového měsíce.
Squashový turnaj pro nováčky Brno říjenVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...