Úvod » Články » Brno zažilo velký třesk na squashovém poli

Brno zažilo velký třesk na squashovém poli

11. 10. 2010, 11:01    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

(autor: Tereza Bumbálková)
Nová Podzimné sezóna se blíží k jejímu zahájení. Proto ani nesměl chybět Turnaj, kde se měli možnost předvést noví zájemci o squashovou ligu a vybojovat si to nejlepší místo pro nasazení do ligy. Jednalo se o Turnaj NEJEN pro nováčky, kde místem konání byla naše domácká Moravská Slavia. Jací talenti nám byli představeni na brněnském poli, se dočtete v celém článku.
Turnaj pro nováčky ve squashi
9. 10. 2010   Turnaj   Brno – Squash

Brno takovou účast dlouho nezažilo

Turnaj, který byl na programu dne 9.října, měl hojnou účast, kterou Brno dlouho nezažilo. Na kurtu se sešlo 24 hráčů, mezi nimi byli i hráči již ligu hrající. Bylo to z toho důvodu, že kapacita nebyla novými zájemci úplně naplněna. Proto jsme dali možnost si přijít zahrát i ostatním hráčům.

Systém hry neměl chybu

V deset hodin se všech 24 nadšenců sešlo u recepce a po krátkém úvodu, zahájení a sdělení systému hry, se vyrazilo na kurty. Hrálo se na 4 kurtech, každý si v základní skupině zahrál tři zápasy na dva odehrané sety do 9 bodů. Ze základních skupin 2 nejlepší postupovali do vrchního pavouka, čtyři hráči na třetím místě s nejlepším skóre byli také přiděleni do vrchního pavouka a zbylých osm hráčů postoupilo do spodního pavouka.

Shoda

Po odehrání základních skupin a přidělování hráčů do pavouků došlo na zajímavou věc, kdy nastala situace,že Adéla Hoffmannová a David Hegr měli stejný počet jak vyhraných setů, tak i rozdílu bodů. Proto si tedy mezi sebou dali rozhodující set do 9 bodů. Podle výsledku David neuplatnil pravidlo dáma má přednost a urval si postup o jeden bod výsledkem 9:8. Adelce bohužel nepomohl ani energetický nápoj od slečen Redbullek, které na naši akci dorazily.

Dvojníci na jednom kurtu

V průběhu odehrávání zápasů začali vystupovat potencionální finalisté na povrch. Velkou pozornost na sebe upínal mladý Ondra Blaha, který nám svojí postavou i stylem hraní připomínal naši minulou jedničku ve squashi Kubu Ondráška. Řikali jsme si, jak by byl zajímavý a vtipně vypadající jejich zápas.

Čtyři hodiny na kurtu a vítez nebyl jistý

Před čtrnáctou hodinou bylo jasné celkové pořadí až na finálový zápas, který se ještě odehrával. V něm figuroval již zmiňovaný Ondra Blaha s Michalem Faltusem. Záznam z tohoto zápasu a ze zápasu o třetí místo mezi Honzou Václavíkem a ONdrou Rosenbergrem můžete shlédnout v sekci Foto a video.

Fanfáry pro víteze

Ve spodním pavouku pořadí na stupíncích dopadlo následovně:

• 1.místo urval Tomáš Telecký, který obdržel medaili a poukaz na 3 hodiny ve wellness zóne v Zone4You,
  • 2.místo získala Adéla Hoffmanová, která si odnesla medaili a poukaz do Aquaparku v Kohoutovích od Starezsport a.s.
  • 3.místo získal Martin Odstrčil, který si odnesl medaili a malý balón do vody

Ve vrchním pavouku bylo pořadí následující:

• 1.místo přece jen zaslouženě získal Ondra Blaha, který obdržel medaili a poukaz na 3 hodiny ve wellness zóne v Zone4You,
  • 2.místo získal správce Brna Michal Faltus. Odnesl si medaili a poukaz do Aquaparku v Kohoutovích od Starezsport a.s.
  • 3.místo získal také nováček Ondra Rosenberg, který si odnesl medaili a diář do školy.

Všem umístěným moc blahopřeji a chtěla bych všem poděkovat za vytvoření skvělé atmosféry a možnost shlédnutí kvalitního squashe.

Podle pořadí na turnaji budou noví hráči přiřazeni do odpovídající ligy s tím, aby si kvalitně zahráli.

Pro ostatní, kteří se o turnaji dozvěděli později a chtěli by začít hrát ligu, je stále možnost začít hrát od každého nového měsíce.