Úvod » Články » Tenis a ping-pong za sebou mají první turnaje

Tenis a ping-pong za sebou mají první turnaje

11. 10. 2010, 14:38    autor: Jakub Hojer    Reportáž    Praha

(autor: Jakub Hojer)
V pátek 8. října VŠ LIGU čekaly dva turnaje – Tenisový turnaj pro nováčky a Rozřazovací turnaj v ping-pongu. O co se hrálo? V první řadě o to, do které skupiny přiřadit v již rozehrané tenisové lize nováčky a v jakém složení rozběhnout ligu ping-pongovou, v řadě druhé o pěkné ceny od all4fit.cz a 123shop.cz a v řadě třetí o medaile VŠ LIGY.

Tenisové dopoledne

Ráno se nad Prahou nečekaně ukázalo slunce, což se 15 tenistům čekajícím na Turnaj pro nováčky v Tenisovém klubu SPOJE náramně hodilo. Počáteční nesmělost a mírnou nervozitu jsme brzy rozptýlili, hráče jsme rozřadili do tří skupin po čtyřech a jedné po třech a vrhli jsme se na hru.

Ve čtyřčlenných skupinách se utkání hrála na čtyři gemy, ve tříčlenné se hrál celý set, poté dva nejlepší postoupili do Horního pavouka, zbylí do Dolního pavouka. Hned první zápasy ukázaly, že na podzim bude VŠ LIGA díky nováčkům kvalitnější – ve tříčlenné skupině se dokonce na úvod setkali pozdější finalisté, Kanstantin Kaparykha s Tomášem Pelcem. Kanstantin vyhrál 6:3, ve finále ale zbylo víc sil Tomášovi, který tak získal svou první zlatou medaili ve VŠ LIZE.

I v souboji o třetí místo jsme mohli vidět velmi pěkný tenis. Potkali se Honza Ondráček s Petrem Nyklem, vyhrál Honza. Petr si ale vše vynahradil na sobotním squashovém Turnaji pro Nováčky, kde v soubojích s Pokročilými hráči obsadil třetí místo.

Podívejte se na kompletní výsledkovou listinu Tenisového turnaje.

Ping-pongový večer

Do ping-pongové herny Centrum Zábavy blízko metra Křižíkova jsem dorazil třičtvrtě hodiny před začátkem turnaje a už na mě čekali první tři hráči. Hned na první pohled mě zaujala houbička a pěna na čištění potahů, což jsou pomůcky, které jsem jako absolutní ping-pongový laik v životě neviděl.

Celkem se sešlo 11 hráčů, proto jsem se rozhodl, že se do turnaje zapojím také, abychom se mohli rozdělit do čtyř skupin po třech. Poté první dva ze skupin čekaly zápasy v pavouku a zbylí hráči se utkali ve skupině o 9. až 12. místo. Aby se hned v základní skupině nepotkali ti nejlepší, rozhodl jsem se rozřadit hráče na základě jednoduchého dotazníku „Leštíš pálku.“ Dílo se podařilo a mohli jsme začít hrát.

Všechny zápasy jsme hráli na tři vítězné sety do 11 bodů a po dvou hodinách bylo hotovo. Tři nejlepší si rozebrali medaile VŠ LIGY a ceny od 123shop.cz a all4fit.cz.

Těsně bez medaile skončil Ondra Bechyně, který v souboji o třetí místo prohrál s Martinem Plačkem, druhý skončil Vojta Hložek a první Radek Švec. Všichni čtyři leští pálky. A já, přestože jsem původně neměl v plánu se turnaje zúčastnit, jsem se hned v pátek večer přihlásil do ligy. Ping-pong je super!

Zde se podívejte na kompletní výsledkovou listinu Ping-pongového turnaje.

Chcete se do ligy zapojit i vy? Můžete! Do ligy se můžete zapojit vždy na začátku nového měsíce. Stačí se ozvat správci