Úvod » Články » Top Tep turnaj výjimečný z několika pohledů

Top Tep turnaj výjimečný z několika pohledů

25. 10. 2010, 20:15    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

(autor: Tereza Bumbálková)
Šero, zamrzlá skla u auta a vůně horké kávy. Tak by se dalo nazvat sobotní ráno dne 23.října u většiny účastníků turnaje. Vstávání v sedm hodin nebylo jen tak, ale z důvodu konání Top Tep turnaje VŠ LIGY ve sportparku Balkán. A že byl důvod si takto přivstat, zjistíte, když budete číst dále.
Top Tep turnaj VŠ LIGY na Balkáně Začátečníci
23. 10. 2010   Turnaj   Brno – Squash
Top Tep turnaj VŠ LIGY na Balkáně Pokročilí

Výjimečnost sama o sobě

Turnaj byl výjimečný z několika pohledů. Měl svého partnera, který nesl jeho jméno. Byl jím brněnský navigátor TopTep.cz, který nám turnaj zpříjemnil a obohatil věnováním cen. Hráči finálového zápasu kategorie Pokročilých hráli ve stejným botách.Další výjimečností bylo rozdělení turnaje do dvou oddělených kategorií – Začátečníci a Pokročilí.

Začátečníci to odstartovali

Na první řadu přišli Začátečníci, u kterých se naplnila kapacita v počtu 24 hráčů. Z toho jsem měla velkou radost. Turnaj byl zahájen v 9 hodin, na 4 kurtech. Většina hráčů vypadala netrpělivě i nervozita se u některých hráčů v prvních zápasech projevovala. Každopádně měli dost možností zápas ještě obrátit ku obrazu svému. Hráči si vylosovali skupiny po čtyřech a odehráli zápas každý s každým na 2 odehrané sety do 9 bodů. Měla jsem možnost hráče pozorovat a musím říct, že se squashově výrazně projevovali nováčci. Nutno podotknout, že se této kategorie zúčastnilo 6 holek, což u squashových turnajů nebývá tak obvyklé. Sabča Prášková, Maruška Janoušková nebo Gabča Masaříková to klukům v některých výměnách pěkně naservírovaly a kluci se museli začít snažit.

Kdo to vyhraje?

Ve vrchním a spodním pavouku už začínalo jít do tuha. Do vrchního pavouka se probojovalo 16 nejlepších hráčů, mezi nimi byl i nováček turnaje Honza Trávníček. Ve spodním pavouku bylo 8 hráčů. V zápasech vrchního i spodního pavouku už po třech hodinách byli hráči připraveni nechat na kurtu i duši. Před jednou hodinou ještě nebyl jasný vítěz zápasu. Zápas se teprve začínal hrát. Mohli jsme tedy shlédnout bitvu mezi Pavlem Zbíňovcem a již zmiňovaným Honzou Trávníčkem. Vítězem se nakonec stal Pavel Zbíňovec. Na třetím místě skončili Mirek Munzar a Jarda Růžička, kteří z časových důvodů neodehráli zápas. Ceny si tedy odnesli oba dva.

Pokročilí měli našlápnuto hodně vysoko

Hráči skupiny pokročilích se ve sportparku začali scházet už kolem dvanácté hodiny. Někteří využili volný čas na koncentraci, poobědvali v místní Osvěžovně, jiní šli shlédnout zápasy Začátečníků a pozdravit se se známými tvářemi. Ve 13 hodin se na Balkáně pohybovalo kolem 48 hráčů, což vytvořilo pěkný šrumec. Systém hry byl stejný jak u začátečníků. V základní skupině bylo 6 nasazených. Místo spodního pavouku se hrála skupina o 6 hráčích. Překvapily mě výborné výkony všech hráčů. Krzysztof Ramotowski podal skvělý výkon už v průběhu prvního zápasu. Jeho uřícený obličej mluvil za vše. Velkým postrachem turnaje byl Ludva Ivančík, který svými squashovými zkušenostmi překvapil nejednoho hráče a vyvedl z kurtu většinu hráčů, se kterými hrál. Jedne hráč ho ale dokázal předehnat – Po souboji s Ondrou Blahou vyšel jako pořazený. Ve finálovém zápase se tedy utkal Ondra Blaha s Honzou Kořistou, kde na první místo dosáhl Honza. Výměny trvaly kolem minuty. Jak zápas vypadal, můžete shlédnout ve videu. O třetí místo se utkal náš Terminátor Roman Malo a Petr Nevím,který se umístil třetí.

Co nám sportpark Balkán nabídl

V průběhu turnaje měli hráči možnost si koupit jakékoliv pochutiny, nápoje, sladkosti z místní Osvěžovny. Hráči ve věku od 15 do 27 let si mohli zdarma založit účet u GE Money bank, kteří byli přítomni po celou dobu turnaje. Za založení účtu každý obdžel mp3 přehrávač.

A jaké ceny si odnesli vítězové a také hráči, kteří si vylosovali vítězný lísteček s cenou?

• 1.místo v obou kategoriích: Poukaz na párty, oslavu, jen tak pro radost pro X lidí na 2 hodiny na skákacích botech od 7League Brno
  • 2.místo: kredit v hodnotě 300,–Kč do sport parku Balkán nebo Výherní poukaz v hodnotě 500,–Kč na masáž ve sport parku Balkán u Ludka Zezulky.
  • 3. místo: Top Tep karta v hodnotě 450,–Kč od Šperky Max s voucherem se slevou 50% do Sushi Ya, 1 hodina lekce Spinningu ve Spinning a Fitness

Slosovatelné ceny:

• Top Tep karty
  • Lítající talíř GE Money bank

Celý turnaj skončil kolem půl šesté, kdy jsme se společně vyfotili a pomalu opustili sport park Balkán. Za šera jsme do centra přijeli, za šera jsme i centrum opustili. Za to jsme ale strávili super den ve sportovních duchu.

Již nyní se můžete těšit na další turnaj 20.listopadu. V nejbližší době se můžete těšit na bližší informace k Nočnímu squashovému marathonu, který chystáme. Vše najdete v sekci Akce.. Já se na Vás už teď těším.