Úvod » Články » Fantastická atmosféra podtrhla skvěle obsazenou premiéru brněnského beache v OLIVER VAŠÍ LIZE!

Fantastická atmosféra podtrhla skvěle obsazenou premiéru brněnského beache v OLIVER VŠ LIZE!

7. 11. 2010, 10:15    autor: Michal Faltus    Reportáž   Beach volejbal Brno

(autor: Michal Faltus)
První listopadová sobota s sebou přinesla dlouho očekávaný beachvolejbalový turnaj OLIVER VŠ LIGY s názvem Stadec Beach Cup 2010. Výborná herní úroveň doplněná bouřlivou atmosférou tato očekávání ještě překonaly. Kdo s kým, čemu jsme se smáli, kdo vyhrál, kdo ne, a další podrobnosti z akce, na kterou se jen tak nezapomene, se dočteš níže!
STADEC BEACH CUP 2010
6. 11. 2010   Turnaj   Brno – Beach volejbal

Rozjezdy pro hvězdy

Již týden před turnajem bylo „vyprodáno“. Kapacita turnaje hlásila plno a to byla první známka toho, že se máme na co těšit. V sobotu kolem půl druhé se nám začaly scházet první týmy. Následovalo rozcvičení a již zde bylo znát, že o kvalitní beach nebude nouze. Následovalo uvítání hráčů a vysvětlení systému hry. Po dlouhém váhání jsem zvolil „zajímavou“ variantu hry na čas a to konkrétně na 10 minut. Jak samotný turnaj ukázal byla to dobrá volba. Rozlosování turnaje proběhlo za účasti státního notáře a notářky u mě doma a s úderem 14. hodiny jsme mohli začít.

Úvod turnaje obstaraly souboje ve skupinách

Systém každý s každým na deset minut znamenal pro každý tým boj o každý míč a hned s prvními výměnami se ukázalo, že jsem se nemýlil. Postupový klíč byl jednoduchý – první dva týmy z každé skupiny postupují do vrchního pavouka a zbylé dva týmy do pavouka spodního. Nejednou byly k vidění výsledky o jeden bod, kdy se rozhodovalo opravdu v posledních vteřinách. Již skupiny naznačily možnosti jednotlivých týmů a pomalu se krystalizoval okruh adeptů na celkové vítězství v turnaji. Nutno dodat, že nikdo z týmů výrazně nevybočoval, což výrazně přispělo na dramatičnosti bojů jak ve spodním tak ve vrchním pavouku. A jak se nám vybarvil pavouček?

Pavoukem k poháru – toť cesta B1 VS 21!

Již složení čtvrtfinálových bojů naznačovalo, že na nejvyšší mety nedosáhnou velcí adepti na triumf. Čtvrtfinále tak bylo stopkou pro Myš naděje, Pat a Mat, XI-XAO a Hehenejlepším smečařem turnaje Radimem. Semifinále bylo konečnou pro Loki a Burčák a z finále se tak mohli radovat pefektně fyzicky připravení B1 VS 21 a mohutně podporovaní Fun Makers. Než dojde řeč na finále, nemohu opomenout zbývající zápasy ve vrchním pavouku. V bojích o 5–8.místo byli nejúspěšnější Hehe následováni Myší nadějě, XI-XAO a Pat a Matem. Zejména zápas o 5.místo měl skvělou diváckou atmosféru, který výrazně přispěla k vítězství Hehe. V souboji o 3.místo nebylo znát zklamání z prohraného semifinále a po výtečném boji plném nejen smečí, ale i úspěšnými bloky se nakonec radoval tým Loki. Na Burčák tak zbyly nepoppulární brambory. Burčáci nevadí, příště to vyjde! Souběžně hrané finále bylo vrcholem celého turnaje. každý míč byl malý mečbol. Ze začátku utekli B1 VS 21 a po celou dobu si udržovali mírný náskok, který udrželi až do vypršení 15timinutového limitu pro finále. Vítězi gratuluji a smekám před skvělým výkonem. Poražení finalisté nemusejí smutnit, během turnaje si dokázali získat srdce hráčů i fanoušků a na příštím turnaji mohou směle pomýšlet opět na mety nejvyšší!

Na spodní pavouk nezapomínáme!

I přes zklamání z nepostupu ze skupiny se spodní pavouk dočkal výborných výměn a soubojů, takže „vrchňáci“ příště vám to nedarujeme, to si pište! Z vítězství se radoval tým BESA, který ukazoval, že se ve vrchním pavouku opravdu neztratí. Čuk a Gek obsadili 2.místo ve spodním pavouku. A pro 3 a 1/2 promile zbylo třetí místo. Hezké bylo, že i přesto, že se bojovalo o poslední místa, z hráčů vyzařoval úsměv a radost ze hry a tak by to myslím, mělo být, ne?

XI-XAO vs. HEHE nebo 3 a 1/2 promile vs. Burčák?

O super atmošce a hře už řeč byla. Dalším hitem turnaje se staly názvy týmů a jejich dobré nalosování. Nejeden hráč se pousmál nad zápasem XI-XAO vs. HEHE, kdy jsem při vyhlašování působil jako nějaký postiženec z jiné planety. Další perličkou byl „alkosouboj“ mezi Burčákem a 3 a 1/2 promile.Čubičkách O+T ani nemluvě:-)

Ceny, medaile, pohár = závěr turnaje!

Dobrá práce zaslouží odměnu. Hráči dobrou práci odvedli, a tak bylo na mně, abych je odměnil.

1. místo: B1 VS 21 – vítězný tým si odnesl pohár, Startovné za polovic na další turnaj a poukazy na 2 piva od partnerské hospůdky PuxPub společnosti PUXTRAVEL.

2.místo: Fun Makers – volejbalový míč od hlavního partnera OLIVER VŠ LIGY společnosti GE MONEY BANK + 2 volné vstupy do AQUAPARKU KOHOUTOVICE od společnosti STAREZ SPORT.

3.místo: Loki – 2 tašky od Ge Money Bank a 2 piva v hospůdce Puxpub.

Nejlepší tým ze spodního pavouka, jímž byl tým BESa jsem odměnil velkou čokoládou Milka, kterou do turnaje poskytla Terka Bumbálková.

Následovala oblíbená losovačka o ceny jak od Ge Money bank, konkértně freesbee, tak 20% slevové poukazy od CAFFÉ MERLIN.

Rdá bych poděkoval také společnostem OLYMPIA a SPORTPROTEBE, jakožto lokálním partnerům VŠ LIGY!

Foto, video a výsledková listina

Kde foto? ve Fotogalerii

Kde video? ve Videogalerii

Kde výsledková listina? ZDE!

DALŠÍ TURNAJ SE BLÍŽÍ!!

Pravděpodobnost, že se uskuteční další turnaj již v prosinci a to konkrétně v sobotu 4.12. je velká! V nejbližších dnech očekávejte vypsání propozic o turnaji v sekci Akce! Vzhledem ke spokojenosti z tohoto turnaje a velkého zájmu týmů, které se nemohli z důvodu plné kapacity zúčastnit doporučuji se přihlásit co nejdříve!

Všem patří dík!

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za skvělou účast, hru i atmosféru a také za vzorné plnění organizačních věcí. Vám patří největší dík za to, že turnaj proběhl tak, jak proběhl! Rád bych, abyste vyjádřili svůj názor do diskuze pod článkem, přeci jen byl to první turnaj a zajímá mne váš názor na systém hry, počet dvojic, co se líbilo, co zlepšit! Díky ještě jednou všem, bylo to bomba a beachi v prosinci 3× zdar!zdar, zdar, zdar!