Úvod » Články » B1VS21 obhájili prvenství na skvělém Mikulášském beachi v Brně

B1VS21 obhájili prvenství na skvělém Mikulášském beachi v Brně

5. 12. 2010, 10:09    autor: Michal Faltus    Reportáž   Beach volejbal Brno

(autor: Michal Faltus)
Dlouho očekávaný turnaj v beachvolejbale naplnil očekávání a ukázal kvalitu brněnského všligového beache! Na 2 kurtech v sedmihodinovém maratonu skákalo, nahrávalo, padalo, smečovalo, blokovalo a spousta dalších činností celkem 36 hráčů, kteří vytvořili nejen 18 týmů, ale také vynikající atmosféru! O tom, že vítěz zůstal stejný, o mnoha postupech či nepostupech rozhodoval poslední balon a zkrátka o všem podstatném se dovíš v tomto článku!
2. Beachturnaj na Stadecu
4. 12. 2010   Turnaj   Brno – Beach volejbal

Turnaji předcházela přihlašovací smršť

Po vydařeném premiérovém turnaji se očekával zájem i o druhý turnaj. Pravda, ne až takový, že den od začátku přihlašování se přihlásilo 18 týmů a po krátkém přemýšlení jsem rozšířil kapacitu i délku turnaje! Následovala druhá smršť v podobě odhlašování, přihlašování a mixování hráčů z těch co nemocní nejsou. Tyto migrace nakonec znamenaly 18 týmů, které se začaly před 12. hodinou scházet do haly!

Téma nečekané: Mikuláš

Mail hráčům o tom, že mají na turnaj dojít v Mikulášském stylu vzalo hodně hráčů na vědomí a k vidění byly opravdu povedené kousky! Od výborných paruk, přes pár čertíků s blikajícími či neblikajícími růžky, anticko-andělský kostým, po obočí z vaty. Hráči vypadali jste výborně! Na příště bude turnaj též v tématickém stylu, brzy se dovíte.

Tuhé boje ve skupinách

Po předehře v podobě mé role Mikuláše, kdy jsem hráčům rozdal čokolády mohly začít boje o postup do horního pavouka ve skupinách. Postup byl následující – 2 nejlepší ze skupin + 2 nejlepší z 3.místa. To se opět stalo osudným týmu BESA, který již podruhé dostal nejtěžší skupinu a nepostoupil jen o pár míčů! Ze skupin se jinak probojovali do horního pavouka všichni favorité, zejména B1VS21 opět prokazovali své kvality, v těsném závěsu za nimi LOKI, Myš Naděje, Hehe, Foxíva či Evoluce. Překvapením byl postup z 1. místa od Northwest 7.2m/S, kteří ve skupině předskočili Fun Makers, stříbrný tým prvního turnaje. S nadějemi postupovali též Pele a Pat a Mat. Zbylé týmy si to rozdaly ve spodním pavouku.

Spodní pavouk

Smolařem turnaje byl opět tým BESA, který ovšem ve spodním pavouku potvrzoval své kvality a padl až ve finále s týmem Pacienti, tedy týmem, který tvořila polovina z XI-XAO a Burčáku a obsadil 12. místo. Příště už k nim věřím bude los milosrdnější a dostanou se dále, určitě na to mají!! V souboji o 13. místo zvítězili ČUK A GEK a porazili celkové 14. Čegani. Ti tak napravili propadák v podobě posledního místa z prvního turnaje. 15. místo zbylo na Písečné červíky, kteří doplatili na přetěžkou základní skupinu. 16. místo pro Meteor, který ale zřejmě vyhrál soutěž o nejvíc pádů, jelikož jsem je povětšinu času viděl na zemi! Souboj o předposlední místo se neuskutečnil pro zmizení týmu SaDa. Předposlední tak skončili No Stress Duo. Nutno říct, že ani týmy, které obsadily poslední místa, nehrály vůbec špatný beach! I zde byla kvalita velmi dobrá!

Vrchní pavouk se stejným vítězem

Počet týmů mi torchu přidělal vrásky a tak nejpřijetelnější varianta mi přišla nasadit 2 nejlepší ze základních skupin, což byli B1VS21 a Myš naděje do skupin, které poté doplnili vítězové osmifinále. Zejména osmifinále bylo hranicí mezi úspěchem a neúspěchem a výsledky podle toho vypadaly. Zde skončily medailové ambice pro Fun Makers, kteří padli po boji s Hehe až v posledním balonu. Osmifinále nezvádli též Pele, Pat a Mat a Northwest 7.2m/s. tyto týmy si to následně rozdaly o 7.-10.místo. Ve vrchních skupinách už zbyli opravdu ti nejlepší. Po dvou porážkách v nich si 6. místo odnesli Evoluce a 5. místo díky lepšímu skore Foxiva. Boj o bronzové umístění čekal na Myš naděje a Hehe. Skvělý souboj „nečekaně“ rozhodoval poslední balon, který nakonec pro sebe získali Myš naděje a z bronzu byli doslova nadšení! Finále přineslo skvělý volejbal. Přes vyrovnaný začátek se začala projevovat převaha B1VS21. Ti si tak po vítězství nad Loki připsali již druhý turnajový triumf. Na Loki zbylo po boji stříbro, ale potvrdili vzrůstající formu! Třeba to příště vyjde!

„Blázni“ z Myš Naděje

Většinu hráčů už děsila představa sedmihodinového maratonu v písku. To ovšem neplatí o týmu Myš naděje, kteří na turnaj dorazili s mírným zpožděním, ovšem nikoliv z důvodu práce či školy, ale z důvodu, že dohrávali 24hodinovku ve volejbale!! Získáváte ode mne palec nahoru za tento maratonský počin! Nutno dodat, že jim 24hodinovka asi tolik sil nevzala, když obsadili 3.místo.

Výsledky, ceny, fotky a videa

Zde může najít výsledky 2. beachového turnaje v Brně!

Fotky naleznete ve FOTOGALERII

Video z finálového zápasu naleznete ve VIDEOGALERII

Po závěrečných bojích došlo k vyhlášení tří nejlepších z dnešního turnaje.

1. místo: B1VS21 – získali oba 1000Kč slevu na pronájem bytu od STUDENT REALITY!

2.místo: Loki – získali každý poukaz v rozsahu 2 hodin pro 2 osoby do welness- relaxačního centra INFINIT! + poukaz na volný vstup do Aquaparku v Kohoutovicích od STAREZ SPORT A.S.

3. místo: Myš naděje – také poukazy do welness- relaxačního centra INFINIT + 2 piva zdarma do Puxpubu od PUXTRAVEL.

Kdy příště?

Další turnaj už pomalinku klepe na dveře! Uskuteční se na 98% v neděli 16.1.2011. Přesné informace o čase, kapacitě či tématu turnaje se dozvíš v nejbližších dnech. Jen pro jistotu připomínám, že turnaj nebude monžo platit hotově, ale pouze přes účet, takže ať máte ještě před zahájením přihlašování v týmové peněžence dostatek peněz.