Úvod » Články » Squashový turnaj Sněženek a Machrů

Squashový turnaj Sněženek a Machrů

16. 1. 2011, 18:14    autor: Ondřej Slabihoud    Reportáž   Squash Praha

(autor: Ondřej Slabihoud)
V sobotu 15. ledna 2011 proběhl ve Strahovském squashcentru turnaj Sněženek a Machrů. Stylových kostýmů se na turnaj nedostavilo mnoho, ale v tomto směru nám podívanou vynahradil Petr Vosátka, který celý turnaj Začátečníků odehrál v noční košilce a bačkůrkách, jak po prohrané sázce slíbil. Obou turanjů se účastnilo mnoho kvalitních hráčů jak z ligy, tak mimo ni a nebylo vůbec jednoduché odhadovat vítěze.
Sněženky a machři - Začátečníci
15. 1. 2011   Turnaj   Praha – Squash
Sněženky a machři - Pokročilí

Během celého turnaje měli hráči možnost vyzkoušet si testovací rakety OLIVER, které nám náš sponzor zapůjčil a pro hráče OLIVER VŠ LIGY jsou v prodeji se značnou slevou. Věřím, že si s nimi hráči dobře zahráli a že jim nové rakety dopomohly ke skvělým výkonům, které předváděli.

Začátečníci

Turnaje se účastnilo celkem 6 žen a 23 mužů, kteří si vylosovali své místo v osmi skupinkách, kde vzájemně změřili své síly a nejlepší dva postoupili do pavouka vítězů. Jedinou ženou, která se probojovala do tohoto pavouka byla Šárka Stejskalová, náleží jí titul nejlepší žena Začátečníků a jak se dále dočteme, i Pokročilých. Její výhrou bylo 6 plechovek piva, které věnovala společnost OLIVER. Druhé místo náleží Vandě Seidelové, která taktéž vyhrála pár piv a energetický nápoj z aloe vera. Bronzovou příčku obsadila nakonec po sérii několika konečných vítězství Katka Uhrová.

Na vítězné pozice od počátku turnaje útočil Jakub Hojer ve svém stylovém kostýmu, dále vytrvalý René Kratochvíl a Vojta Štulc, který si na podporu přivedl svého pejska. Překvapivě pyžamový komplet Petrovi Vosátkovi nijak výrazně nekomplikoval jeho hru, protože se probojoval až do finále, kde Vojtu Štulce porazil. Veselý kostým ale nebyl vždy klíčem k výhře, jak dokázal zápas o třetí místo, kdy René Jakuba porazil a získal tak bronz. Úroveň začátečníků se nepochybně zvedá. Lukáš Příšovský, hráč ze 2. ligy, měl odehrát celý turnaj levou rukou, ale hned po odehrání základní skupiny měl se soupeři takové problémy, že ruce během zápasů vystřídal, což se nám organizátorům ani trochu nelíbilo!

Kompletní výsledková listina turnaje Začátečníků.

Pokročilí

Od 16 hodin se na stejném místě utkalo 25 mužů a jedna žena. Systém hry byl podobný jako u Začátečníků, akorát skupinek bylo méně a postup do pavouka 16 vítězů byl umožněn i dvěma hráčům na třetích místech ve startovní skupině. Zápasy utíkaly rychle a tak se nepostupující hráči ještě utkali v sérii zápasů v dalších skupinách. Hráči v pavouku předváděli bravurní výkony. Tomáš Reinberger postupoval až do semifinále, kde ho v napínavé bitvě zastavil Radim Valášek. Skvělou sportovní podívanou jsme měli úplně na všech kurtech.

Obzvlášť napínavé bylo finále, kde Radimovi podlehl Martin Hadraba. Rozehrán z turnaje začátečníků přišel Lukáš Příšovský a dotáhl to až do boje o třetí místo, kde podlehl Tomášovi Reinbergerovi. Lukáš přitom ve třetím rozhodujícím setu vedl 8:0 a 10:5, přesto zápas k vítězství nedotáhl. Po delší době navštívil turnaj také zahraniční hráč Philippe Agafanovas doprovázený svými dcerami. Ovšem boj o přední příčky v pavouku mu znemožnil Láďa Vávra, který ho porazil v tvrdém souboji hned na počátku pavouka.

Kopletní výsledková listina turnaje Pokročilých.

Děkuji všem hráčům za účast v turnaji a věřím, že se brzy opět uvidíme třeba na dalším squshovém turnaji 12. února nebo 12. března na stejném místě. Poděkování patří také našim sponzorům a partnerům. Některé ceny dodala společnost OLIVER, další All4fit.cz a celý turnaj proběhl za podpory 123shop.cz.