Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Sešli jsme se v plné síle!!!


Sešli jsme se v plné síle!!!

24. 3. 2011, 0:00    autor: Petr Vitasek    Reportáž   Badminton Ostrava

 (autor: Petr Vitasek)
Dne 20.3.2011 byl odehrán z další řady badmintonových turnajů zařazen do série Masters. Sešlo se opět několik nových tváří, takže se dalo očekávat, že se máme na co těšit. Dále se dočtete viz článek.
BřeznovoBřízovoBřezí Badmintonový turnaj
20. 3. 2011   Turnaj   Ostrava – Badminton

23 nebo 24 hráčů???

Tak přesně by se dala charakterizovat počáteční nejistota,kdy ručičky se kvapem blížily k samotnému začátku turnaje a jeden hráč do slova za 5.minut dvanáct oznámil, že nedorazí. Naštěstí se našel jeden sportovní nadšenec konkrétně Petr Pelc, kterému heslo „vždy připraven není cizí“ dorovnal na sudý počet hráčů a už nám nic nestálo v cestě zahájit turnaj.

Vyrovnané skupiny

Hrálo se ve čtyřech skupinách po šesti lidech do 15.bodů. Což by se dalo hodnotit jako zahřívací kolo. Teda mnozí se na kurtě moc neohřáli, ale našli se i takoví, kteří sehráli velice pěkná utkání. Ze skupin postupovali 4 nejlepší hráči a to, že ve třech skupinách ze čtyř měli hráči shodný počet setů, naznačovalo o vyrovanosti jednotlivých hráčů.

  • Ve skupině A si svůj postup bez ztráty kytičky jasně pohlídal Ivo Durlák, ke kterému se přidali Vojtěch Farago, Martin Plecák, Ondřej Celárek.
  • Skupina B již byla značně vyrovnanější přesto nezaváhal vítěz skupiny Petr Hošák a společně s ním postoupili Patrik Kusín, Martin Stančík a Miroslav Bodrog
  • Skupina C byla v režii Romana Mlýnka a doplnili ho Přemysl Rygel, Jan Kusznír, Lukáš Kožela
  • Ve Skupině D úřadoval Pavel Vrána. Dalšími postupujícími byli Slávek Koval, Luděk Hon a Vojtěch Klimek

Čtvrfinále, semifinále, finále

První čtvrfinálovou dvojici tvořili Ivo Durlák a Jan Kusznír. Při tomto utkání se potvrdila již známá věc, že Honza na Iva prostě neumí a prohrál s Ivem ve dvou setech. Druhá čtvrfinálová dvojice Slávek Koval a Roman Mlýnek, nám ukázala krásu badmintonu. Kdy Slávek prezentoval techniku a Roman mládí. Roman si pohlídal závěr utkání a postoupil 2:0 na sety. Předposlední dvojicí byli Petr Hošák a Vojtěch Farago. Petr jako nováček turnaje nám ukázal famózní hru a na jeho backhend byla radost pohledět, kde jaký profík by mu mohl závidět. Dalším postupujícím v pavouku se stal Petr. Poslední dvojici uzavíral Martin Stančík a Pavel Vrána. Martina stejně jako na minulém turnaji podporovala jeho žena a miminko. Bylo hned znát odkud vítr vane. Hold Pavel se musel pro tentokrát sklonit a Martin se stal posledním postupujícím.

Tři medaile a čtyři hráči

V semifinále už šlo do tuhého, protože ať počítá kdokoliv-jakkoliv, jeden musel z kola ven. Ivo Durlák x Roman Mlýnek. Kdyby Roman získal trochu víc herních dovedností jak to zvládá v tenise, myslím že by Iva Dokázl porazit, přesto si Ivo své vítězství pohlídal a finálové dveře mu byly otevřeny. Petr Hošák x Martin Stančík. Toto utkání patřilo mezi nejvyrovanějí v celém turnaji a to jak herně tak bodově. Nejtěsnějším možným rozdílem 15:14,15:14 postoupil Petr.

Ve finále se střetli dva gladiátoři ostravského badmintonu Ivo Durlák a Petr Hošák. Samotné utkání bylo krásné a pohledné, výbušné a psychicky vypjaté. Misky vah se jednou naklonili k Petrovi a podruhé k Ivovii. Nám divákům při některých výměnách vylézali oči z důlku. No a vítěz??? Ivo Durlák

Redbullky si nás oblíbily

Spestření přišlo na závěr, kdy nás ke konci turnaje přijely občerstvit holky z Redbullek. Usmáli na nás, dali nám co jsme právě potřebovali a taky se pak s námi rozloučili. Děkujeme.

Konečné výsledky

  • 1. místo Ivo Durlák
  • 2. místo Petr Hošák
  • 3. místo Martin Stančík

Přihlášování na další badmintonový turnaj je již spušteno přihlášení

Video

Duben s červenými nosy

V dubnu nás čekají turnaje s červenými nosy – Z každého startovného věnujeme 30 Kč na dobrou věc, hráči obdrží typický červený nos – symbol nadace Konto Bariéry. Doufám, že se i proto 24.dubna sejdeme ve stejném počtu jako v březnu.

Všem vítězům gratuluji!!!
BřeznovoBrizovoBrezi badmintonovy turnaj 20.3.2011Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...