Úvod » Články » Desítka s kočárkem za 51:57!

Desítka s kočárkem za 51:57!

26. 5. 2011, 18:17    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Běhání Praha

(autor: Jakub Hojer)
Když běhá VŠ LIGA, bývá krásně. Toto pravidlo platí i po osmém závodě sanasport.cz běžecké tour VŠ LIGY, který se uskutečnil ve středu 25. května. Závod přinesl drobné změny a novinky a opět přilákal více závodníků, než minulý měsíc.
Květnový běh sanasport.cz Tour 5km
25. 5. 2011   Tour   Praha – Běhání
Květnový běh sanasport.cz Tour 10km

Změny a novinky

1. Pravidelní účastníci našich běhů si toho všimli hned: chyběl Pavel. Vrchní běhna VŠ LIGY si plní studijní povinnosti, proto jsem musel zaskočit já
    • S tím souvisí málo spínacích špendlíků. Omlouvám se, špatná krabička.
    • Moc nábojů do startovací pistole. Opět.
  2. Rozbitý megafon, vykřičený hlas.
  3. Voda pro každého běžce. Snažíme se závody neustále vylepšovat, pití bude od květnového závodu samozřejmostí. Dokud nezačne mrznout.
  4. Ceny Emco od Jahody. Nejlepší běžci a běžkyně získali kromě klasických cen od sanasport.cz netradičně také zdravou výživu Emco, kterou nám přinesla Lucka Jahodová (50:38). Děkujeme.

Žlutý závod

Tématem závodu byla žlutá barva a bylo to znát. Žlutých závodníků a závodnic přiběhlo opravdu hodně, odměnili jsme tedy všechny. Kapitánkou žlutých jsme vyhlásili Jaroslavu Pokorovou, která byla žlutá od kotníků až k hlavě.

Uvidíme, kolik masek odměníme v červnu, kdy bude tématem koupání!

Závod s raketou

Pro sportovce, kteří se v Jarní sezóně zúčastnili některé z našich dlouhodobých soutěží, jsme vypsali závod o startovné do Letní sezóny. Účast pro mě byla zklamáním, výkony ale nebyly špatné.

Láďa Vávra (20:46), Martin Kalfař (20:47), Kuba Stejskal (22:33) a jediná odvážná žena v závodě Bára Nádvorníková (26:00).

Pětka

Pětku bez rakety si přišlo zaběhnout 34 závodníků! Nepřehlédnutelná byla hlavně skupina zahraničních běžců v čele s Christianem Gonzalesem (17:37), druhý skončil David Calero (17:52), třetí William Crossan (18:11).

Pod dvacet se poprvé na závodech VŠ LIGY dostala Julie Roznosová (19:55). Julie se zúčastnila již šestého závodu tour a zatím tak jako jediná běžkyně splnila podmínku pro celkovou výhru v sérii.

Druhá doběhla Petra Jiránková (21:00), třetí kapitánka žlutých Jaroslava Pokorová (21:56).

Výborné časy! Zde najdete Kompletní výsledkovou listinu běhu na 5 km

Desítka

Desítku pošesté v tour uběhli Enrico Fiala (41:45), Jiří Fiala (50:01) a již poněkolikáté nejrychlejší v celém závodě Tomáš Eisner (35:14).

Druhý doběhl Tomáš Lauer (36:52) a třetí Ján Janočko (37:45). Nejrychlejší ženou závodu byla Dáša Kloudová (43:26).

Desítku s kočárkem absolvovala Pavla Kosová, která dotlačila v čase 51:57! Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jestli se náhodou někde nesvezla…

Kompletní výsledky běhu na 10 km

TIP pro vás: Průběžné pořadí Tour najdete ve výsledcích v záložce Výsledky Tour. Jednoduše tak zjistíte, že se pravidelní účastníci našich běhů neustále zlepšují. Máme radost!

Co dál?

Příště bude závod poslední středu v červnu, tedy 29.6. opět ve stejném čase. Tématem bude koupání. Poběží někdo v ploutvích?

Pokud se chcete zapojit i do dalších aktivit VŠ LIGY v Praze, přihlašte se do Letní sezóny, která začne 6.6. Zvolit můžete squash, badminton, tenis, beach volejbal nebo bowling.

Pro více informací mi pište nebo volejte.