Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Všude mrzne, v Hradci se potíme


Všude mrzne, v Hradci se potíme

10. 10. 2011, 7:24    autor: Lukáš Hloušek    Reportáž   Squash Hradec Králové

 (autor: Lukáš Hloušek)
Předpověď počasí Hradec Králové neděle 9.10.: venku 7,5°C (rozuměj kosa, že to až hezký není), na kurtech díky pálení podrážek, squashových míčů a stovek kilokalorií „vedro jak blázen“°C. Nicméně ani to nás neodradilo a na ty kurty jsme se vydali v celkovém počtu 14 nadšenců.
Hradecká zpátkynakurtovačka
9. 10. 2011   Turnaj   Hradec Králové – Squash

Včasné příchody

Téměř všichni příjemně překvapili a na kurtech byli přítomni naprosto včas. Bratři Urubové nám příště nezaspí (pozn. hráli jsme od 14:00), resp. šlápnou víc na plyn a začneme krásně včas. O co pomaleji jsme se však trousili, o to rychleji jsme pak začali. A to tak svižně, že jsem dokonce s Davidem odehrál zápas, ačkoliv jsme byli každý v jiné základní skupině, stane se.

Slečny, jak už je u nás zvykem, začínaly sety s vedením 5:0. Do vrchního pavouka postoupili s většími, či menšími obtížemi ze:

  • skupiny A: Roman, Verča a Pavel
  • skupiny B: Tomáš s Martinou
  • skupiny C: David, Ilča a já

V soubojích o 9.-14.místo si nenechal nikdo nic zadarmo a bojoval do posledního míče, čehož je bohužel důkazem i zranění Kuby, který bohužel kvůli kotníku nebyl schopen poslední zápasy odehrát – uzdravuj se rychle, Kubo. Vítězkou malého finále o 9.místo se po tuhých bojích stala naše VŠ LIGOVÁ věrná stálice Ivet, která nejen že vymlátila všechny kluky v těchto skupinách, ale (jak nám dokázala poté v hospůdce) je taktéž neuvěřitelnou odbornicí na rozličné společenské hry – máme se příště na co těšit!

Zkáza chlapů

Ve finálovém pavouku byl v mnohých zápasech vidět super squash plný propocených trik, výborných úderů, naplněných tužeb i trpkého zklamání. Můj černý den s děvčaty začala Martina, která mě vybušila už ve čtvrtfinále, aby ho dovršila v souboji o 5.místo Verča (čeká nás možná pár dnů tichá domácnost, pádž narovinu -tohle se mi těžko zkousává). Ba ne, holky zaslouží ohromnou pochvalu, protože navíc Martina skalpovala v souboji o celkový bronz dalšího fešáka, a to sice Davida. Zakončila tak úspěšný den skvělým 3.místem!

Ti nej

Finále si žilo vlastním životem, takže se Tomáš s Romanem nespokojili s pravidly určenou délkou zápasu a hráli prostě až do zhasnutí. Parádní výměny, úžasně zakončované míče a určitě spoustu poznatků do vlastní hry si ze sledování odneslo celé obecenstvo, zápas to byl prostě parádní! Silnější nervy a přesnější ruku udržel nakonec chrudimský plzeňák Tomáš a zaslouženě si dokráčel pro vítězství v turnaji, diplom, Plzničku a tyčku od USN.

Celkové výsledky naleznete zde.

Co dál?

Za skvělou spolupráci děkuji SPA Salonu, Městu Hradec Králové a Squash centru HK, Redbull hlídce a samozřejmě všem hráčům za parádní uvolněnou atmosféru, která v celém centru díky nim panovala. Na dalším turnaji SPA Salon Squash Tour v Hradci se uvidíme v neděli 4.12. opět od 14:00 – všichni v čepicích! Po turnaji si nic neplánujte, protože Ivet oslavuje narozky, takže nám udělá chlebíčky, upeče dort a určitě nádherně i jinak pohostí (předem děkujeme!). Tudíž nás čeká velkolepá afterparty naproti (a kdoví kde ještě dále jinde). Mezitím sledujte stránky, plánujeme v průběhu listopadu badmintonový turnaj a šušká se, že se bude konat odveta Meziměstské bitvy mezi Hradcem a Pardubicemi – tentokrát na naší půdě.
zpátkynakurtovačkaVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...