Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Krásné listopadové badmintoníčko


Krásné listopadové badmintoníčko

27. 11. 2011, 13:43    autor: Petr Vitasek    Reportáž   Badminton Ostrava

 (autor: Petr Vitasek)
Dne 20.11.2011 se v hale ModelPort uskutečnil již druhý badmintonový turnaj VŠ LIGY. Přišli jak známé tváře tak plno nováčků, kteří si chtěli zkusit zahrát a hlavně zkusit, jak na tom jsou se svou herní dovedností. Jak se jim dařilo a jak bojovali se dočtete v článku.
Beďas TOUR 2.turnaj
20. 11. 2011   Turnaj   Ostrava – Badminton

Začátek turnaje byl stanoven na 9:00. Hráči nenechali nic na poslední chvíli teda až na pár vyjímek, a již v 8:15 se rozcvičovali v hale v plné polní. Hala se nám krásně začala vytápět na provozní teplotu a s přibývajícím časem nám už nic nebránilo začít pravý nefalšovaný turnaj VŠ LIGY. Hráčů se pro tentokrát sešlo celkem 19 a tak byl zvolen systém čtyři skupiny z nichž tři po pěti a jedna po čtyřech. Ze skupin postupovalo 16 nejlepších hráčů s nejlepším skóre do závěrečného vyřazovacího pavouka. Poslední tři hráči se utkali o vítěze útěchy.

Samotný vývoj ve skupinách

Skupina A: Zde si nejlépe vedl prozatímní nejlepší hráč ligy Ivo Durlák společně s Tomášem Marušákem, kteří tvoří dosavadní herní špičku. Ivo si tentokrát vše pohlídal a ze skupiny postoupil bez jediné porážky. Dalšími postupujícími byli pak Martin Plecák a Radim Jakel.

Skupina B: Zde se sešli dva nováčci v podání Ladislava Řehánka a Petra Šupala. Ve skupině však měli tři stálé hráče opředené mnoha turnajemi jako Miroslav Bodorg, Vojtěch Farago a Patrik Kusin. Poslední zmiňovaný Patrik patří všeobecně mezi hráči k nejméně oblíbenému soupeři co se do herního stylu týče. Jeho dynamická a plošná hra na kurtu už dokázala porazit nejednoho kvalitního soupeře. Patrik si jednoznačně vybojoval prvenství ve skupině a k němu se přidali Mirek, Vojtěch a Láďa.

Skupina C: Ve skupině C vévodil Pavel Halfar a bez problému postoupil. Druhé místo si vybojoval Slávek Koval a postupující čtveřici doplnil ještě Lukáš Kožela a Evžen Zaydler.

Skupina D: Tato skupina byla čtyřčlenná a tak postup měli jistý všichni. Největší boj o lepší umístění svedli Ondřej Celárek, Vojtěch Klimek a Tomáš Lach. Comeback zažil dlouhodobě zraněný Roman Fajkoš, který tentokrát soupeře šetřil, ale jinak jeho bojovný duch by nedal soupeřům nic zadarmo.

Já jdu dál ty jdeš ven

Tak by se dalo charakterizovat nalosování do pavouka vítězů. Na podrobný vývoj hráčů, komu se dařilo a kdo šel z kola ven, se můžete podívat na fotkách. Zmíním semifinalové dvojice, která se probojovaly a současně na sebe narazili. První dvojici tvořil Ivo Durlák x Pavel Halfar, druhá dvojice byla Tomáš Marušák x Ondřej Celárek. Z těchto dvojic se do závěrečného odpoledního finále dostal Ivo a Tomáš. Tito dva hráči jak již jsem zmiňoval v článku výše tvoří dosavadní vrchol amaterského badmintonu VŠ LIGY, proto ani finále těchto dvou hráčů nebylo překvapivé. Ve finále se lépo dařilo Tomášovi a zaslouženě si odnesl prvenství na listopadovém badmintonovém turnaj. O třetí místo se pak utkali Ondřej Celárek a Pavel Halfar. Pavel se ukázal v lepší formě a zaslouženě si odnesl bronzovou medaili.

Vítězem útěchy se stal Jan Gulas.

A co se hrálo?

Ceny byly velice zajímavé, na vše se můžete podívat na fotkách. Nejlepší cena podle průzkumu byla na čtvrtém místě a co se jednalo??? No to vám prozrazovat nebudu, jestli na to příjdete.

Chci poděkovat hale ModelPort za uskutečněný turnaj a hladký průběh po celou dobu turnaje a samozřejmě hráčům, kteří si přišli zahrát. Další turnaje VŠ LIGY v Ostravě jsou již vypsány na stránkách. Budu se na vás těšit v prosinci na Vánočním Beďas TOUR 3.turnaj uskutečněný 18.12:2011
Beďas TOUR 2.turnajVaše komentáře

Názory

 • Tereza Bumbálková    28. 11. 2011 v 10:40    Bramborové 4.místo:

  Jááá vííím, brambory! :-) Brambory dostal hráč na 4.místě! :-) To je super, ty bych taky chtěla, na takovou bramborovou kašičku, mnááááám! :-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Petr Vitasek    29. 11. 2011 ve 12:52    4.místo:

  Anóóóó správná odpověď:-) Bylo toho rovnou kilo:-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...