Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Nejlepší zvířata jsou Dušan a Ondra


Nejlepší zvířata jsou Dušan a Ondra

12. 12. 2011, 10:56    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

 (autor: Tereza Bumbálková)
Víkend je od toho, aby se nedělalo a odpočívalo. V sobotu 10.prosince to však neplatilo pro 28 nadšenců a ranních ptáčat pobíhajících po kurtu. Ptáčat je vlastně špatný výraz, spíše zvířat. Prosincový squashový turnaj byl totiž se zvířecí tématikou.
Zvířecí squashový turnaj - Začátečníci
10. 12. 2011   Turnaj   Brno – Squash
Zvířecí Grand Slam Tour - Pokročilí
10. 12. 2011   Turnaj   Brno – Squash

Zvířátka dorazila jen k Začátečníkům

Dorazit v něčem zvířecím – obleček, převlek, kostým, tričko, nápis se opravdu podařilo několika nadšencům a odvážlivcům v kategorii Začátečníků. Za nejlepší zvířátko jsem zvolila Janču Pilgrovou, která byla učesaná a domalovaná jako kočička. I proto přišla na turnaj se zpožděním, ale v tomto případě se to omlouvá. Za další zmíňku stojí vtipné tričko nováčka turnaje Vláďi Kolegára, kde obrázek vystihl nápis na tričku STAREJ. Poz. autora: Nemyslím si, že by to měla být nějaká poznámka k jeho věku.

Vynikající počet hráčů na pěknou hru

V kategorii Začátečníků se sešlo 16 hráčů, což nasvědčovalo dobrému hernímu systému bez zbytečných pauz a prostojů. V základních skupinách po 4 hráčích postoupili do vrchního pavouka 2 nejlepší hráči z každé skupiny. V jedné skupině bohužel došlo k nalosování všech dobrých a silných hráčů, takže bylo jasné, že někdo z nich půjde do spodního pavouka. I tak se hráli krásné a vyrovnané sety, kde ne jeden hráč nechal na kurtu duši.

Pot a dřina ke squashi patří

Ve vrchním a spodním pavouku se hráli pěkně vyrovnané sety na 3 sety a chvílema jsem se bála, aby Jarda Růžička nebo Mirek Křenek neomdleli v přímém přenosu.

O finálové zápasy se utkali Dušan Horňák s Jadou Růžičkou a o třetí místo vznikl boj mezi Mirkem Křenkem a Mirkem Munzarem. První místo urval Dušan Horňák, kterému bych doporučovala se zúčastnit turnaje Pokročilých a vyzkoušet si také hru s lepšími a zkušenějšími hráči. Věřím, že na to má.

Nejlepší hráči si odnesli ceny v podobě POukazů od ZONE4YOU, potítko od firmy Oliver nebo poukaz na hodinu trénovaní s trenéry. Nechyběli ani medaile, kdy se příští turnaj můžete těšit na novou RETRO podobu medailí.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená již zmiňovaná Jana Pilgrová, která si odnesla dámskou sadu lipsticků na rty. Vítězům patří velká gratulace! Celkové výsledky jsou ke shlédnutí zde.

Pauza a můžeme pokračovat v jízdě

Po hodinové pauze mezi dvěma kategoriemi a malou pauzou na kafe a sváču jsme se vrhli do druhého turnaje, tentokrát kategorie Pokročilých.

Záměrně si neodpustím trochu statistiky

Ráda bych v tomto případě udělala malou matematickou statistiku a schválně, jestli vám to bude na první pohled sedět: 24 nohou, 24 rukou, 11 pravých bot, 11 levých bot. Hle, taky si říkáte, že se nějak nemůžete dopočítat? Matematický omyl způsobil Michal Šťastný, který před prvním zápasem se mnou za mnou potichounku, polehounku došel a jeho slova zněla: Teri, já mám menší problém, zapomněl jsem si doma boty. V tu chvíli jsme se snažili nalézt nejvýchozejší řešení – vzal klíčky od auta a dojel si pro boty domů. Asi za 10 minut byl zpět, asi trošku rozhozen, protože jeho výkon nebyl takový, na který jsme zvyklí.

Jak to dopadlo

Ve skupinách se hrály 3 zápasy a poté do vrchního pavouka postupovalo 8 nejlepších hráčů. Zbylí 4 hráči se utkali ve spodní skupině a odehráli zápas každý s každým.

Nejlepšími hráči turnaje byli Ondra Blaha, který už tu bohužel neměl svého velkého soupeře Patrika Kalouse, který se vrátil do Kapského města. Finálový zápas si zahrál s Lukášem Hlodanem, ten ale zápas musel skrečovat kvůli vypadávání kolene. Snad už je to v pořádku Luki. Nahradil ho jeho záchrana a kamarád v jednom Pavel Zbíňovec, jeho síly ale na Ondru nestačily.

V zápase o třetí místo se utkal Petr Veselý s Romanem Malem. Petr si však 3.místo vybojoval. Nejlepší ženou turnaje jsem byla já (pozn. autora více žen se turnaje nezúčastnilo).

Výsledky turnaje Pokročilých se započítávají do série Tour, kde jejich průběžné pořadí můžete vidět zde.

Pozvánka na další turnaj

Další turnaj se koná opět v sobotu a to 21.ledna:

TIP: Pořiďte si klimatexové tričko VŠ LIGY s originál designem jen za 250,–Kč. Více v článku.

Budu se na vás na všechny moc těšit. Mějte krásné Vánoce, pohodové svátky, ale nezapomeňte si při tom lenošení i občas trošku zasportovat.

Vaše Terez
Prosincový squashový turnaj v BrněVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...