Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Brno a dobrej badec? Tak určitěěěěě!


Brno a dobrej badec? Tak určitěěěěě!

15. 1. 2012, 21:00    autor: Michal Faltus    Reportáž   Badminton Brno

 (autor: Michal Faltus)
Po vydatném tříhodinovém spánku zapříčiněném vydatnou páteční párty, jsem se vydal do Jehnic na další, v pořadí již třetí badmintonový turnaj. A jak jsem ho viděl? Byl výbornej? Tak určitěěě!
3. BRNO Badmintonový turnaj - Začátečníci
14. 1. 2012   Turnaj   Brno – Badminton
3. Brno Badmintonová Tour - Pokročilí
14. 1. 2012   Turnaj   Brno – Badminton

Těch začátečníků je nějak moc!

Začátečníci porazili pokročilý celkem 21:10. Teda vlastně 21:9, protože Petr Douda již podruhé po sobě absolovoval začátečníky i pokročilé. Je tedy obojživelníkem víkendu!

Základní skupiny jsme hráli poněkud netradičním způsobem sedm skupin po třech. Hráli jsme na 2 odehrané sety do 15 bodů, což se hráčům líbilo. Jsem rád, že byli hráči rádi! Ve skupinách dominoval Kuba Vacula. Celkem postupovalo 16 hráčů. Ovšem v tu chvíli šlo do tuhého a všechny výsledky ze základních skupin šly stranou. Doplatil na to právě Kuba, který padl v osmifinále se Zdeňkem Laštůvkou, který naopak postoupil do osmifinále tzv. o prsa korejského muže..

Semifinále obstarali Zdeněk, Mirek Randuch, Petr Douda a jediná žena, Lisa Jansová. Za zmínku stojí skutečnost, že až na Petra šlo všechno o účastníky skupiny E. Takže éééčka vyhrály! Lisa to nakonec dotáhla až do finále, kde však byl Zdeněk nad její síly. Některé výměny byly dechberoucí! Zdeňkovi velká gratulace za vítězství!

Ale medailové boje nebyly vše! Pobavily nás i další okamžiky! Tak například v boji o 5. až 8. místo si to rozdali partneři (teda aspoň doufám :-)) Jolana a Petr. Šťastnější byla Jolana, tak doufám, že už je to doma urovnaný…

Nebo pikantní „rodinně-lesní“ mač mezi Daňkem a Daňkem, tedy Ondrou a jeho tátou Mirkem. Zde platilo mládí vpřed, neboť uspěl Ondra!

Co mě však nejvíc pobavilo byl vtipný komentář Martina Plška ohledně skupiny o 17.až 21. místo, která bývá často označována jako skupina o udržení. Martin přišel s nápadem, že se skupina bude jmenovat Skupina skrytých talentů! Výborně! Těším se na odhalení talentů!

Pokročilí – málo hráčů, hodně badmintonu

Bylo nás 9, poté co jsem přemluvil Petra Doudu, tak 10. Systém byl docela pekelný..2 skupiny po pěti hráčích a zápas na dva vítězné sety do 15 bodů. Trochu jsem nad systémem během průběhu turnaje zapochyboval, to když sem viděl mdlé tváře hráčů po prvním či druhém zápase. Bylo tedy jasné, že rozhodne fyzička. No, to teda taky trochu pochybuju, protože já se dostal do finále a moje fyzička….Krom fyzičky turnaj ovlivnilo i zranění Tondy Hráčka, který evidentně nemohl hrát naplno. Škoda, ale zase musím ocenit odvahu dojít i se zraněním a hrát o body do Tours!

Do semifinále se dostali Petr Havránek, Láďa Tichý, Jindra Schick a já. O bronz nakonec bojovali Láďa s Jindrou se šťastnějším koncem pro Jindru. Ve finále jsem už opravdu nemohl, protože stroj jménem Petr zatím není v mých silách po dvou hodinách bedecu porazit!

Během turnaje nás přišla navštívit rodina Bumbálkových v počtu tři kousky! Děkujeme za návštěvu, bylo to faj zpestření!

Závěrečné povídačky

Kde najít výsledky víte! Kde najít fotky taky! Za podporu turnaje děkuji sponzorům turnaje: AGENTURA KLÍDEČEK, PEGAS a SPORTPROTEBE

Další turnaj?

Normální – 10.3.2011 – ZAČÁTEČNÍCI a POKROČILÍ

ALE POZOR!! Dne 10.2.2011 proběhne premiérový bedecový noční maraton!! Máš rád badminton? V noci? Se super lidmi? S trochou alkoholu? S trochou sázek? Tak pak nevím, proč ještě nejsi na seznamu účastníků!! Přihlašování ZDE!

Takže přátelé drobného badmintonu, díky za účast, byla to příjemně strávená sobota a na dalších turnajích zdarec!

Michal F.
Bedec - 3. Brno turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...