Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Spiderman by se v Praze bál


Spiderman by se v Praze bál

22. 1. 2012, 16:07    autor: Martin Strnadl    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
Pat a Mat opět na scéně. Přinášíme vám exluzivně nový díl z dílny této legendární dvojice. Sobotní turnaj měli pod taktovkou dva hrdinové našeho dětství. A jak vše dopadlo? Čtete níže: V hlavních rolích v českém znění: Mat – Martin – začátečníci. Pat – Kuba – pokročilí.
4. OLIVER squash na Haštalu - Začátečníci
21. 1. 2012   Turnaj   Praha – Squash
4. OLIVER squashová Tour na Haštalu - Pokročilí
21. 1. 2012   Turnaj   Praha – Squash

OLIVER SQUASH

Episode 04 – Arachnofobie

Dopolední budíček

Začátečníci – organizováno Matem

OLIVER Squash turnaje se po měsíci vrátily na haštalskou půdu a přinesly řadu změn, obzvláště do řad amatérů (amor = lat. milovat). Jak již název napovídá, pro začátečníky byl nachystán pavoukový systém již od počátku a nemalé množství reků bylo touto změnou, přinejmenším, zaskočeno. A taky že pár favoritů uvízlo již v první síti a byli vydání napospas svízelům Peklíčka (aktualizovaná Žumpička).

Peklíčko

Ač peklo a dolní část haštalské tvrze, přesto byla pekelníkům větší zima než v Nebíčku (asi inverze nebo co). Vzhledem k počtu 30 hráčů na startovce byla spodní část pavouka dále rozdělena do skupinko-pavoučího systému. Luciferem se stal a organizaci si vzal na starost, čímž mu děkuji, Rosťa Matrka – a že bránil pevnost zuby kopyta. Zajdu s Honzou Sigmundem hnal zpátky do Nebe vidlemi (ve skutečnosti to byla raketa).

Jedna z nejčastějších Začátečnických chyb: Mně je jedno odkud ten balón přiletí, stejně ho určitě doběhnu. Určitě.

Nebíčko

Pro nejúspěšnější byla připravena speciální cena v podobě automatické účasti v pokročilých na příštím turnaji. A musím konstatovat, že cena to byla silně motivující. Borci si nedarovali ani míček, proháněli se na kurtu od stěny ke stěně a neustále zkoušeli zda jsou kurty opravdu nadimenzovány na povolenou zátěž – vydržely.

Pořadí nejlepších závodníků:

ženy, dívky, slečny

 1. Verča Paskerová
 2. Vanda Seidlová
 3. Kristy Janečková

mládenci

 1. Honza Matoušek
 2. Jirka Markl
 3. Martin Mikeš

celkové pořadí

Toť vše, váš Mat

Slovo Patovo: Milí začátečníci, děkujeme za zpětnou vazbu k systému turnaje. Vše jsme pečlivě vyhodnotili a musíme přiznat, že děsně těsně vyhrál návrat k původnímu hracímu systému. Příště se těšte na Adama a skupinky. 18.2. na Strahově.

Pokročilí, vytrvalí, zranění a nohy až na zem

Pokročilé komentuje Pat

V první řadě prosím – ne, neprosím – žádám, hlaste se příště dříve, milí Pokročilí. Kurty je nutno rušit nejpozději dva dny před turnajem a ve středu to vypadalo, že budu muset zrušit celý turnaj. A to by byla škoda, protože bylo na co koukat.

V první řadě vytrvalí

Celkem čtyři borci pokračovali ze Začátečníků přes hospodu do Pokročilých. Lukáš Pokorný, Jakub Němec, Lukáš Matoušek a Honza Matoušek. Zvláštní pozornost si zaslouží nejmladší a zároveň nejúspěšnější z nich – Lukáš Matoušek. V prvním kole sebevědomě poslal do žumpičky ředitelku VŠ LIGY a nakonec skončil 12.
Brácha Honza po vítězství v Začátečnících vyhrál i v Pokročilých. Honzo, skvělý výkon, titul Král žumpičky je do příštího turnaje tvůj!

Potom to zranění

V prvním zápase, během prvního setu. Berle a ortéza. K tomu není co dodat.

A teď ty nohy

 1. Terka Grigarová
 2. Šárka Stejskalová
 3. Verča Dolejší

Terka si první místo v holkách pohlídala. V přímém souboji Šárce nedala moc šancí. Verča hrála pěkně, ale na Šárku ani Terku to nestačilo.

Všechny holky ale mají nohy až na zem, takže měly na každém zápase více diváků, než zápas finálový mezi Tomášem a Martinem.

Kluci mají taky nohy, ale koho to zajímá?

 1. Martin Sopko
 2. Tomáš Reinbergr
 3. Martin Novák

Finálový zápas na 3 vítězné vyhrál Martin 3:2. Tomáši, příště něco lehčího k obědu, ať se nemusíš vymlouvat na bramborový salát od Vánoc!

Kompletní výsledky Pokročilých
Do čela Tour se probojoval Petr Vosátka

Ani v Pokročilých nebyl pavouk stoprocentní

Bohužel jsme museli kvůli výpadku Tomáše Kučery (zranění) a Pavla Borůvky (bouračka) s pavoukem dost bojovat, nicméně nakonec se zadařilo. Turnaj skončil po osmé hodině a byl tedy prostor pro přáteláky.

Poděkování patří všem

Poděkování patří skutečně všem. Těm, kteří dorazili ve zkouškovém, i těm, kteří nejeli na hory. Konečně také děkujeme společnostem OLIVER, SAP, Ernst&Young a PUXtravel za celoroční podporu.

Nekonečně děkuji Martinu Kalfařovi, který dodal fotky z turnaje Pokročilých. Ve fotogalerii od fotky 44 dál.

Příště na Strahově s Adamem! 18.2. Začátečníci a Pokročilí.

A nezapomeňte, za týden začíná Jarní sezóna. Je na čase se přihlásit…
Squash na Haštalu, leden 2012Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...