Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Jak na to?

Úvod » Jak na to? » FAQ


FAQ

Otázky k fungování sezónních lig VAŠÍ LIGY

Otázky od hráčů

Otázky a odpovědi

Co mám udělat, když chci začít hrát VAŠI LIGU?

Zaregistrovat se na webu VAŠÍ LIGY, nabít si peněženku a přihlásit se v „Moje ligy“ do ligy v požadovaném sportu a městě. Startovné na jednu sezónu je 555 Kč. Pomůže vám Návod k přihlášeni. V případě otázek kontaktujte správce VAŠÍ LIGY ve vašem městě.

Mohu začít hrát ligu i v průběhu sezóny?

Ano, do ligy se můžeš zapojit vždy od začátku nového kola (tj. od začátku každého měsíce). Je ale potřeba přihlásit se do ligy nejpozději do konce předchozího kola. Startovné se pak úměrně snižuje (co měsíc, to stokoruna dolu). Od 2.kola tak platíte jen 444 Kč atd. Vzhledem k možnostem zařazení do odpovídající úrovně ligy je ale nejlepší, když hrajete ligu vždy od začátku sezóny.

Jak mohu využít slevy v partnerských sportovištích?

Nemusíte se prokazovat žádnou kartičkou. Jen nahlásíte, že jste z VAŠÍ LIGY a nějakým osobním dokladem prokážete své jméno. Obsluha sportoviště prověří, že jste danou sezónu aktivním hráčem ligy a udělí vám slevu. Doporučujeme zmínit, že jste hráčem VAŠÍ LIGY, už při telefonické rezervaci a při příchodu do sportoviště, ne až při závěrečném placení. Konkrétní slevy v jednotlivých sportovištích si prohlédněte na stránce Partnerská sportoviště.

V případě jakýchkoliv problémů s uplatněním slevy ve sportcentru prosím ihned kontaktujte svého Správce VAŠÍ LIGY, který sjedná okamžitou nápravu.

Mohu slevu u partnerského sportoviště využít i mimo ligové zápasy? Případně i když jdu hrát sám, s kamarádem či trenérem?

Slevu můžete téměř ve všech sportovištích využít i mimo ligové zápasy, ale pouze pokud jste vy i spoluhráč(i) hráčem VAŠÍ LIGY tuto sezónu. Pokud jdete hrát sám (např. squash), na slevu máte nárok. Slevy a podmínky jejich využití najdete na stránkách konkrétních Sportovišť.

Jak se na webu rychle dostanu k ligám a akcím, kterých se účastním?

Nabídka „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou. Při kliknutí na „Můj účet“ vyberte „Moje ligy“ či „Moje akce“.

Jak zadám výsledek zápasu?

Na jakékoli stránce najeďte na „Můj účet“ v přihlašovacím okně vpravo nahoře a vyberte „Zadat výsledek zápasu“ pod nadpisem příslušné ligy, kterou hrajete. Vyberte výsledek, místo a čas odehrání zápasu, ohodnoťte spolehlivost soupeře a vložte i svůj komentář k zápasu, např. jak se vám se spoluhráčem hrálo. Výsledky můžete zapisovat také prostřednictví mobilní aplikace.

Pokud zadáte výsledek omylem špatně nebo chcete reklamovat výsledek, který zadal váš soupeř, využijte odkaz „Reklamovat/opravit výsledek“ na stránce Moje ligy.

Co mám udělat, aby se hrála VAŠE LIGA i v mém městě?

Kontaktujte nás a napište nám prosím více o sportovních podmínkách ve vašem městě a případně, zda nám chcete pomoct s organizací.

Kde mohu okomentovat zápas a kde se to zobrazí?

Zápas můžete okomentovat při zadávání výsledku zápasu. Pokud zadal výsledek zápasu váš protihráč, můžete doplnit váš koment na stránce „Zadat výsledek“ nebo kliknutím na odkaz v mailu, který vás bude informovat za zapsaném výsledku.

Přidaný komentář k zápasu indikuje malá „bublina“ v tabulkách výsledků zápasů:

TIP: Zapište si v komentáři, jak se vám se spoluhráčem hrálo, co na něj platilo, v čem byl lepší apod. Až s ním budete hrát příště, můžete si snadno připomenout vaše poznatky z předešlé hry. Nebo soupeři poděkujte za napínavý zápas či udělenou lekci:-)

Jaké výhody mi přináší hraní ligy?

V lize získáte nové soupeře i kamarády, jste nuceni se pravidelně hýbat, udržujete si postavu i psychickou pohodu, vybijete svou agresivitu a soutěživost. Pokud hrajete tuto sezónu některou z lig, můžete využít slevy v partnerských sportovištích, u trenérů či u partnerských obchodů. Dále můžete za doporučení novému hráči získat 100 Kč do vaší peněženky, pokud tento nový zájemce začne hrát ligu (u týmových sportů jen za kapitána týmu přihlášeného do ligy). Prohlédněte si všechny Výhody a Slevy.

Jak si vytvořím tým pro týmovou ligu či akci.

V nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou vyberte Moje týmy. Zde klikněte na „Vytvořit nový tým“. Zadejte jméno týmu a počet hráčů, který má daný tým mít. Počet hráčů musí odpovídat týmové lize či týmové akci, pro který tým vytváříte. Např. pro beachvolejbalovou ligu jsou to dva hráči. Po vytvoření týmu můžete vybrat týmové spoluhráče a pozvat je do týmu.

Ten, kdo založil tým, se stane jeho kapitánem. Kapitán může do týmu pozvat další členy. Kapitán může předat své „kapitánství“ jinému členovi týmu.

Poté už zbývá jen nabít týmovou peněženku. To můžete udělat tak, že každý hráč pošle ze své osobní peněženky do týmové svůj díl startovného. Nebo můžete nabít přímo týmovou peněženku, např. bankovním převodem – dbejte na zadání správného variabilního symbolu!

Dále se s týmem můžete přihlásit do vámi vybrané ligy či akce a začít hrát.

Můžu změnit člena týmu?

Poté, co začala liga a nebo jste se s týmem zúčastnili některé akce, nemůžete již změnit člena týmu, protože by se jednalo o jiný tým. Pokuď ještě liga nezačala či jste se nezúčastnili žádné akce, jako kapitán člena týmu změnit můžete. Pokud vám v průběhu ligy či tour onemocněl spoluhráč, musíte založit nový tým s jiným hráčem nebo zápasy skrečovat.

Nejsem student vysoké školy, můžu hrát ligu?

Můžete. Dříve jsme se sice jmenovali VŠ LIGA a hrát mohli jen studenti a absolventi vysokých škol. Nyní jsme ale už VAŠE LIGA! A proto jsou liga i veškeré akce určené široké veřejnosti. Hrát může každý! Začátečníci i pokročilí, muži, ženy, staří i mladí:-)

Jak mohu zažádat o Divokou kartu?

Pokud máte zájem začít hrát ligu rovnou někde výš, ne až od konce, nebo jste nespokojeni v současné lize kvůli nízké úrovni, můžete zažádat o Divokou kartu. Podrobnosti se dočtete na stránce Divoká karta a v Pravidlech.

Jak si mám domluvit zápas se soupeři?

Pro snadné a rychlé domluvení zápasů ve skupince mohou hráči ligy využít jednoduchý systém v sekci Moje ligy. Systém je založen na principu navrhování a přijímání konkrétních termínů. Vše ulehčují formuláře, takže často stačí párkrát kliknout – pro výběr data, času a preferovaného sportcentra.

Ve zkratce: přijde vám e-mail o začátku nového kola, vy navrhnete jeden nebo více konkrétních termínů, kdy by se vám zápas hodil. Soupeři váš termín přijmou nebo navrhnou jiný. Případně napíší omluvu, pokud jsou nemocní nebo jedou pryč.

 • celá skupinka vidí všechny navržené termíny – každý z hráčů může přijímat či komentovat termíny všech ostatních ve své skupince
 • vše je přehledně zachyceno v sekci „Termíny zápasů“ na stránce Moje ligy
 • kromě toho jsou hráči informování o změnách v domlouvání emailem (navržení nového termínu, komentář spoluhráče, přijetí termínu spoluhráčem apod.)
 • přijímat či navrhovat termíny můžete jak v těchto e-mailech, tak na webu. Každý si může vybrat, co mu více vyhovuje

Druhým komunikačním kanálem pro domluvu zápasů je telefon.
Pokud hráč preferuje domluvu po telefonu, měl by soupeře sám kontaktovat jako první. Zároveň doporučujeme napsat soupeřům krátký vzkaz do „Omluv“ (rovněž na stránce Moje ligy), aby věděli, že s ním mají komunikovat přes telefon.

 • Čísla soupeřů vidíte v Moje ligy přímo v tabulce pod jménem soupeře.
 • Pohodlnějším způsobem je využití mobilní aplikace (zatím jen pro Android), díky které stačí kliknout v mobilu na soupeře a už voláte nebo pošlete SMS.

Pravidlo pěti dnů
Do pěti dnů od začátku kola byste měli navrhnout nebo přijmout alespoň jeden termín i do 5 dnů reagovat na návrhy termínů od vašich soupeřů. Přečtěte si více v pravidlech.

TIP: Podívejte se na návody jak si nejjednodušeji domluvit zápas a jak nejlépe využívat domlouvací systém.

Jak funguje Moje peněženka a jak si ji mohu nabít?

V nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou najdete Moje peněženka. Peněženku si můžete nabít na libovolnou částku a postupně z ní čerpat pro uhrazení startovného do lig či na akce.

Peníze u nás máte uschované dle všech bezpečnostních předpisů. Pokud je potřebujete, pošleme vám je kdykoliv zpět. (Kontaktujte správce VAŠÍ LIGY ve vašem městě.)

Peněženku si můžete dobít třemi způsoby:

 • Převodem na účet z vaší banky. Tato transakce trvá dva až tři pracovní dny. Dejte pozor na správné zadání čísla účtu a variabilního symbolu, obojí najdete přímo ve vaší peněžence.
 • Platbou online, tedy platební kartou či přímo z vašeho účtu na PayPal. Tento způsob nabití je okamžitý, takže se můžete bezprostředně přihlásit na akci či do ligy. Při každém dobití peněženky přes PayPal Vám je účtován poplatek ve výši 3,4%+10Kč. Proto doporučujeme využívat platbu převodem na bankovní účet, která je ZDARMA. PayPal doporučujeme použít jen zcela výjimečně, pokud si potřebujete dobít peněženku okamžitě.
 • V hotovosti, buď na úvodní infoschůzce, na některé akci VAŠÍ LIGY, či přímo zkontaktovat správce ve vašem městě a sejít se s ním. Správce vám peněženku v nejbližší době po převzetí hotovosti nabije.

Jak funguje „Doporuč známému a získej 100 Kč“?

Pokud jste s VAŠÍ LIGOU spokojeni, budeme rádi, když ji doporučíte známým. Jako poděkování vám za každého nově registrovaného hráče, který se u nás přihlásí do nějaké ligy (hráč musí hrál sezónní ligu, bonus neplatí při účasti na turnajích a bězích), připíšeme do peněženky odměnu 100 Kč. Je nutné, aby nově se registrující hráč napsal Vaše ID do formuláře hned při vyplňování registračního formuláře. Jinak vám odměna nebude moct být připsána.

Pokud hráč, kterému jste ligu doporučili, začne hrát ligu jednotlivců, získáte do vaší peněženky celých 100 Kč a dělejte si s nimi co chcete. Pokud nový hráč začne hrát týmovou ligu, počítá se tento bonus pouze tomu, kdo ligu doporučil kapitánovi týmu. (Tedy stovku získáte za kamaráda, který hraje týmovou ligu (např. beachvolejbal), pouze pokud bude kapitánem týmu. Pokud vaše ID zadá při registraci někdo, kdo bude členem týmu, nikoliv kapitánem, bonus 100 Kč se nezapočte)

Moje peněženka máte tyto tři možnosti doporučení VAŠÍ LIGY známým:

 • Poslat pozvánku e-mailem.
 • Zmiňte se o VAŠÍ LIZE na Facebooku svým přátelům.

Nemohla by se VAŠE LIGA líbit Vašim známým ze školy, práce, sportovního oddílu, …? Pošlete jim pozvánku a hrajte zadarmo.

Mohu si z Mojí peněženky vybrat peníze, které jsem získal díky Dárkovému či Výhernímu certifikátu?

Ne, tím by ztratil svůj smysl. Certifikát musí být použit na to, co je na něm napsáno. Jde o startovné v lize či na akci. Pro použití certifikátu je nutné kontaktovat správce ve vašem městě.

Jak se můžu přihlásit do ligy a jak se z ní můžu odhlásit?

V nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou vyberte Moje ligy. Na této stránce v roletce vpravo nahoře vyberte ligu, kterou chcete začít hrát. Pro přihlášení musíte mít v peněžence dostatek peněz pro zaplacení startovného do ligy. Pokud to tak není, můžete si peněženku nabít na stránce Moje peněženka.

Po přihlášení do ligy se vám ve vašem profilu daná liga zobrazí. Po začátku prvního kola ligy vám přijde email s instrukcemi jak dál postupovat pro dohodnutí prvních zápasů.

Pro odhlášení z ligy kontaktujte správce ve vašem městě. Pokud se odhlásíte do začátku prvního kola, od kterého chcete hrát, bude vám startovné vráceno (nikoliv automaticky – je nutné informovat správce ligy). Pokud se odhlásíte později, nemůže vám být startovné z organizačních důvodů vráceno, až na výjimečné případy. V každém případě prosím dejte vědět správci ligy, pokud už nechcete (nebo nemůžete) hrát. Potřebujeme vědět, že vás už nemáme zařazovat do rozpisu pro další kolo, abychom místo vás mohli dát do skupiny někoho jiného – hráči v lize chtějí hrát pravidelně a k tomu je potřeba, aby dostali dost soupeřů:-)

TIP: Podívejte se na podrobný popis Jak se přihlásit – s obrázkovým návodem

Za co platím 555 Kč (startovné na jednu sezónu v lize)?

Nejsme běžná liga, jsme komunita s vlastním životem a vynikajícím servisem. Navíc startovné se vám v průběhu sezóny vrátí na slevách na kurty, které jsou až 50 % ve více než 100 sportcentrech po celé ČR.

Slovy kolegy Kuby Hojera: pětistovka s 55 Kč k tomu je jedno tričko, tři obědy ve městě, jedna hospoda, půlka kina s přítelkyní nebo celý kino s manželkou (tu už si nemusíš tolik získávat, popkorn a kolu ať si koupí sama).

Co je obsažené ve startovném 139 Kč na měsíc neboli 35 Kč na týden?

 • Nonstop péče 8 organizátorů, kteří dělají, co je v jejich silách, aby vám zajistili každý měsíc nové vyrovnané soupeře.
 • Bezkonkurenční web s pohodlným domlouvacím systémem, herním profilem a statistikami, žebříčky, reportážemi, diskuzemi a zadáváním výsledků. Do webu neustále investujeme, aby plnil všechny vaše požadavky.
 • Výhodnější ceny až o 100 Kč na tréninkové lekce s partnerskými Trenéry VAŠÍ LIGY. Najdete na stránkách jednotlivých lig.
 • Slevy až 50 % u více než 20 partnerů jako jsou eshopy, sportovní kamenné prodejny, cestovky atd. .
 • Zajímavé věcné ceny (například smartphony), které může vyhrát každý – nejen nejlepší hráči. Na konci ročníku losujeme z celoročních hráčů.
 • Poznání nových pohodových lidí na stejné vlně, přátel a občas i životních partnerů – k nezaplacení.
 • Startovné 555 Kč pomáhá zároveň vybrat ty hráče, kteří to s ligou myslí vážně a odehrávají potom svědomitě všechny zápasy a tím zajišťují kvalitu ligy.
 • Nejsme vlastníky žádných kurtů, ani neprodáváme žádné sportovní vybavení. Celý projekt je tedy financován právě ze startovného.
 • Cena startovného je srovnatelná s jednou průměrnou pařbou v hospodě, liga je podle nás ale mnohem zdravější a přínosnější:)
 • Hráči, kteří ligu hrají, vědí, že hodnota startovného se mnohokrát vrátí.

Členstvím v lize přispíváte na dobrou věc – VAŠE LIGA věnuje Nadaci Jedličkova ústavu 20 Kč z každého startovného do ligy.

Co znamená statistika „Spolehlivost“ u hráčů v profilu?

Statistika „Spolehlivost“ o hráči vypovídá, jak dobře komunikuje při domlouvání zápasu, jak je celkově spolehlivý (přijde včas na zápas apod).

Věříme, že se každý bude více snažit při domlouvání zápasů, aby neměl ve svém profilu, že je „nula“! V neposlední řadě to umožní správcům ligy vystopovat hráče, kteří domlouvání zápasu flákají či ignorují a znepříjemňují tak účast ve VAŠÍ LIZE svým soupeřům.

Statistika spolehlivost se udává v procentech (0–100%), každý hráč hrající ligu má tento údaj ve svém veřejném profilu hned pod jménem, viz příklad. Spolehlivost se počítá jako průměrná hodnota ze všech hodnocení, které hráč získal za celou dobu působení ve VAŠÍ LIZE.

Jak se dá ohodnotit spolehlivost soupeřů?

 • Spolehlivost soupeře zadáte při vyplňování výsledku zápasu – můžete vybrat hodnoty 0,10,20…az 100%.
 • Pokud výsledek zadával váš soupeř, můžete své hodnocení doplnit na stránce „Zadat výsledek zápasu“ nebo kliknutím na odkaz v e-mailu, který vás o zapsaném výsledku bude informovat.
 • Vaše hodnocení není nikde zobrazeno, pouze se započítá do průměrné hodnoty Spolehlivosti soupeře.
 • Takže také ani vy nezjistíte, kolika procenty vás který soupeř hodnotil.

Prosíme:

 • vyplňujte co nejvíce hodnocení soupeřů, ať je tato statistika vypovídající.
 • buďte objektivní! Nevylévejte si případnou zlost z prohry nízkým hodnocením soupeře:-) Pamatujte, že Spolehlivostí hodnotíte zejména komunikaci protihráče při domlouvání zápasu.

Jaký je nejlepší postup při domlouvání zápasů?

1. Hned na začátku měsíce navrhněte několik termínů, které se vám nejvíce hodí.

 • Nejde o to, vypsat všechny časy, kdy můžete.
 • Navrhněte pro váš zápas konkrétní datum, čas a místo.
  • „Navrhovatel“ by si měl vybrat jeden, pro něj nejlepší, čas – konkrétní termín pak totiž soupeř může jednoduše přijmout jedním kliknutím!
  • Pokud můžete hrát celé odpoledne, můžete to napsat do komentáře k vypisovanému termínu.
  • Můžete vybrat vaše oblíbené sportoviště a do komentáře připsat další pro vás schůdná místa. Pokud je vám to jedno, tak možnost „kdekoliv“. Nebo nemusíte zadat žádné centrum.

2. Pokud budete delší dobu pryč nebo jste nemocní, napište to do „Omluv“.

 • Nevadí, že nemůžete. Důležité je, aby o vás vaši soupeři věděli!
 • Do omluvy napište, kdy se vracíte, nebo kdy předpokládáte, že budete moct zase sportovat, pokud jste nemocní.
 • Pokud vyplníte Omluvu včas, ušetříte soupeřům rozčilování, proč se jim neozýváte.
 • Víte-li, že nebudete moct omluvu zapsat (např. nebudete na začátku kola delší domu na internetu), napište mail správci ligy – po začátku kola vloží omluvu za vás.

Nemůžete odehrát své zápasy? (zdravotní důvody, nepřítomnost atd.) Dejte včas vědět svým soupeřům i správci ligy a zapište si skreč (S:3)

3. Sledujte příspěvky soupeřů.

 • O nových komentářích či termínech v domlouvání jste informováni e-mailem. Pokud jste si zasílání upozornění vypnuli, je nutné pravidelně kontrolovat přímo stránku domlouvání na webu.
 • Přijmutí termínu automaticky neznamená, že je tím zápas domluven. Počkejte na potvrzení rezervace kurtu navrhovatelem zápasu. Když přijmete termín 5 min před zápasem, není příliš pravděpodobné, že tam vás soupeř přijde, byť daný termín vypsal:-)

4. Používejte pro kontaktování spoluhráčů jen tyto 2 možnosti:

 • domlouvání zápasů na webu na stránce Moje ligy
  • příspěvky se posílají automaticky všem ve skupině na e-mail, všichni budou v obraze,
  • můžete sledovat, co jste kdy komu napsali.
 • telefon (SMS, volání)
 • nepoužívejte formulář „Kontaktovat hráče“
  • ten je určen pro zkontaktování hráčů, kteří nejsou ve vaší skupince a na které byste jinak neměli žádné spojení (např. chcete vyzvat k přáteláku hráče, s kterým jste si dobře zahráli na turnaji)

5. Vyplňujte Spolehlivost při zápisu výsledků

Nezapomeňte na příjemnou odměnu pro ty, kdo v daném měsíci odehrají všechny své zápasy! Všechny vzorné hráče na konci každého kola slosujeme a 1 výherce dostane každý měsíc dárek!

Více informací o povinnostech hráče pokud jde o domlouvání zápasů si přečtěte prosím v pravidlech. Informace o domlouvání zápasů najdete i v další otázkách ve FAQ.

Co dělat, když můj soupeř nekomunikuje? Můžu mu zapsat skreč?

Pokud narazíte na soupeře, který nekomunikuje, můžete mu zapsat skreč nebo poprosit o pomoc správce ligy.

Podle pravidel
5.3 Hráči (týmy) mají povinnost co nejdříve po začátku kola navrhnout termíny (datum, čas, místo) pro odehrání svých zápasů. Pokud hráč (tým) nezkontaktuje soupeře do 5. dne od začátku kola (navržením termínu v Moje ligy či telefonem), nebo neodpoví na jeho zkontaktování do 5 dnů (přijmutím termínu či telefonem), má soupeř možnost zapsat si skreč (3:S, 6:S). To neplatí pokud hráč (tým) napíše do 5. dne od začátku kola v Moje ligy Omluvu (např. dovolená, nemoc).

Nereaguje hráč na termíny a chceš mu dát skreč v první půlce měsíce? Kontaktuj správce, který sám zkusí hráče kontaktovat a zjistit problém, proč nereaguje. Před tím, než napíšeš správci, zkus danému hráči ještě sám ZAVOLAT NA MOBIL. Třeba byl na dovolené, na pracovním výjezdu a emaily jsou pro něj tabu.

 • Do pěti dnů od začátku kola byste měli navrhnout nebo přijmout nějaký termín.
 • Do pěti dnů bystě měli reagovat na návrhy termínů od vašich soupeřů.
 • Pojedete pryč? Jste zranění? Jste busy? Pokud nechcete dostat skreč, omluvte se svým soupeřům a napište jim, kdy se znovu ozvete.
 • Pro vyplnění omluvy stačí kliknout na „Omluvit se“, opět platí lhůta pěti dnů od začátku kola.
 • Pokud soupeř nereaguje na navržené termíny, zkuste mu poslat SMS nebo zavolat.
 • Pokud ani to nepomůže, kontaktujte svého správce ligy.
  • Správce prověří, v čem je problém (špatně zadaný telefon, nemoc hráče apod) a případně hráče pokárá.
  • Není to bonzování! Je dobře, když o „méně spolehlivých“ hráčích budeme vědět:-) Můžeme je sledovat a díky tomu zlepšovat kvalitu ligy.
 • Vyplňujte Spolehlivost vašich soupeřů při zápisu výsledků
  • Čím více hodnocení, tím lepší vypovídací hodnota této statistiky.
  • Na začátku kola se podívejte, jakou spolehlivost mají v profilu vaši soupeři.
  • Více o Spolehlivosti ve FAQ.

Nezapomeňte na příjemnou odměnu pro ty, kdo v daném měsíci odehrají všechny své zápasy! Všechny vzorné hráče na konci každého kola slosujeme a 1 výherce dostane každý měsíc dárek!

Jaké funkce má systém pro domlouvání zápasů?

 • navržený termín můžete přijmout nebo okomentovat
 • vámi navržený termín je možné zrušit (když se vám změní „rozvrh“)
 • z přijmutého termínu se můžete odhlásit
 • s každým soupeřem je možné přijmout jen 1 termín
 • vypnutí automatických e-mailových oznámení z domlouvání zápasů je možné nastavit v Profilu hráče.

Více o domlouvání zápasů se dočtete v další otázkách ve FAQ, například zde.

V jakých městech VAŠE LIGA funguje? Jaké sporty se hrají?

Podívejte se na aktuální přehled měst a sportů, ve kterých jsou organizovány dlouhodobé amatérské ligy. Kromě toho pořádáme i v dalších sportech různé jednorázové akce, nejčastěji turnaje – vše je vypsané v Kalendáři akcí.

Proč mám hrát VAŠÍ LIGU a nikoliv třeba jinou amatérskou ligu?

Ano, existují i jiné amatérské ligy. Většinou jde o místní ligy, tedy hrané v jednom sportcentru. Tyto ligy jsou většinou levnější, než VAŠE LIGA. Je to tak, ale bohužel my s cenou níže nemůžeme. Přesvědčíme vás ale, že poskytujeme mnohem více.

V čem je VAŠE LOGA lepší než místní ligy ve sportcentrech?

Nejsme sportcentrum, náš cíl je jiný

 • Nefinancujeme fungování ligy ze zisku za kurty, jako místní ligy.
 • Sportcentra mají ligu jen jako doplněk k prodeji kurtů, není to pro ně prvořadá věc. My se staráme jen o ligu a té dáváme všechno.
 • Pečlivě se staráme o kvalitu ligy. Máme nejen nejvíc hráčů, ale i nejvyrovnanější soupeře a nejvyšší procento odehrávaných zápasů.
 • Noví hráči mají možnost začít hrát na své úrovni hned od začátku – aniž by platili poplatek 300 Kč za divokou kartu!

Pro někoho může být jedno centrum výhodou

 • Ve VAŠÍ LIZE máte flexibilitu a to nejen času zápasu, ale i místa zápasu.
 • Můžete hrát kdekoli po městě a všude se slevou. Máme dohodu s více než 80 sportcentry v ČR.
 • Nevyzýváte jen hráče jednoho sporcentra, ale celého města.
 • S námi získáváte nezávislost, svobodu výběru a radost z objevování nových míst.
 • Díky nezávislosti na jednom místě můžete optimalizovat platby za kurty podle času a místa.

Nejsme jen liga

 • Jsme komunita mladých lidí na stejné vlně.
 • Máme nejlepší web s domlouvacím systémem, zápisem výsledků, grafy vaší hry a reportážemi. Do webu investujeme peníze i energii už 5 let.
 • Vedle ligy pořádáme i turnaje, sportkempy, plesy atd. .
 • U nás máte slevy nejen na kurty, ale i u trenérů a u partnerských obchodů.

Přečtěte si více: Za co platím 555 Kč na sezónu neboli 31 Kč za týden?

Přispíváte na dobrou věc – VAŠE LIGA věnuje Nadaci Jedličkova ústavu 20 Kč z každého startovného do ligy.

K čemu je dobrá mobilní aplikace VAŠÍ LIGY? Jak jí mohu získat?

Pomocí mobilní aplikace můžete snadno kontatkovat vaše soupeře v lize a pohodlně zapisovat výsledky zápasů. Podrobnosti o mobilní aplikaci a jejích funkcích jsem sepsali v tomto článku.

Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play.

Chci se zapojit do ligy, musím začít hrát od nejnižší úrovně?

Nemusíte! VAŠE LIGA nabízí veliký benefit všem, kdo se chtějí poprvé zapojit do ligy ve vybraném sportu: Divokou kartu (DK) ZDARMA, tedy bez placení poplatku 300 Kč. To znamená, že vás rovnou zařadíme do skupiny na vaší úrovni. Nemusíte začínat od poslední ligy a navíc ušetříte 300 Kč! Ale jen před začátkem sezóny. Pokud začínáte hrát ligu až v průběhu sezóny, musíte začít od poslední ligy nebo si DK zakoupit. Jak získáte divokou kartu? Přečtete si více zde?

Chci ze zapojit do ligy, ale jsem začátečník. Je liga pro mě?

Ano! Ve VAŠÍ LIZE hrají všichni, kdo rádi sportují. Od úplných začátečníků po téměř profíky. Díky unikátnímu systému hrají všichni se soupeři na své úrovni. Zařadíme vás do takové úrovně, abyste si dobře zahráli! Začátečníci hrají se začátečníky. Pokročilý s pokročilými.

Jak zjistím, s kým mám v lize hrát? Jak často budu mít nové soupeře? Budeme vyrovnaní?

Pokud jste zapsaní do ligy, přijde vám na začátku každého kola e-mail s kontakty na vaše soupeře a odkazem na stránku domlouvání zápasů. Každý měsíc budete v jiné skupince, ve které je obvykle 5 hráčů (výjimečně 4 nebo 6 hráčů). Každý měsíc tak budete hrát se 3–5 novými soupeři. Tak se můžete se setkat s mnoha různými herními styly a naučit se od každého ze soupeřů jiné „triky“. Každý měsíc můžete postoupit o jednu úroveň výš (nebo níž). Pohyb mezi výkonnostními úrovněmi je velmi rychlý i díky jedinečnému pyramidovému hernímu systému. Proto budete potkávat vyrovnané soupeře, hrát napínavé zápasy a bude vás to bavit, ať jste pokročilý hráč nebo začátečník.

Můžu si nechat startovné do ligy proplatit?

Startovné do ligy a na turnaje si můžete nechat proplatit vaší pojišťovnou nebo zaměstnavatelem v rámci firemních benefitů, pokud tuto možnost nabízí. Můžete tak mít účast ve VAŠÍ LIZE zdarma!

Pro vystavení potvrzení, že jste startovné u nás zaplatili, si napište svému správci ligy nebo na vaseliga@vase­liga.cz:

 • do předmětu: Potvrzení pro zaměstnavatele / pojišťovnu
 • v emailu uveďte, jaký doklad potřebujete vystavit (fakturu, písemné potvrzení,…)
 • nezapomeňte připsat, co má být na dokladu uvedeno (vaše jméno, částka, fakturační údaje,…)

Flexi pass bohužel zatím není možné pro zaplacení startovného použít.

TIP: Pokud vaše firma nabízí zaměstnanecké benefity formou systému kafeteria (Benefity, Cafeteria Systems), můžete zaplatit ligu přímo přes kafeterii.

Zdravím a ďakujem za super systém. Momentálne hrám badminton-dvojhru. Je možnosť od ďalšieho mesiaca (je mesiac 2 z 4) prejsť na badminton-štvorhru? Pribral by som priateľku. Je mi jedno, že by som prišiel o body z dvojhry.

Ahoj, urcite se o tom da domluvit se spravem ligy. Hrajes v Praze nebo Brne? :) Posli prosim tve ID nebo jmeno, diky:) Sarka

Už to tu někde někdo zmiňoval.. chybí mi historie „poslat zprávu hráči“. Chybí mi jeden zápas… .….napsal jsem tedy vzkaz konkrétnímu hráči…s několika možnými variantami termín/čas/místo….. po týdnu se mi ale kalendář mění a já už nevím co jsem mu psal. Prostě obecně mi přijde hloupé nemít možnost se podívat do historie co jsem psal.

Ahoj Jindro,

děkujeme za dotaz. Máš pravdu, to člověku může chybět.

Zpráva by ti mohla přijít emailem jako kopie. To zavedeme, ale až na novém webu, který spustíme během několika měsíců. Na starém webu už teď moc nechceme ztrácet čas.

Díky a sportu zdar.

Jak se platí startovné v lize?

Aby bylo možné přihlásit se do ligy, je nutné mít dostatek peněz v peněžence. Peněženku lze nabít různými způsoby – platbou online (paypal), převodem na účet či platbou v hotovosti. Na stránce „Moje ligy“ vyberete v roletce „Hrát novou ligu“ vpravo nahoře ligu (např. Plzeň – squash), do které se chcete přihlásit. Přihlášku potvrdíte v dalším kroku. Pak dojde k odečtení startovného z vaší peněženky. Zároveň se Vám zobrazí, do jaké ligy jste se přihlásili. Podrobnosti v sekci Jak na to.

Je možné navrácení peněz na běžný účet? Chtěl jsem hrát ligu, ale ta se v mém městě zrušila. Prozatím o jinou ligu zájem nemám hrát. Je možné navrácení peněz na můj běžný účet či je musím ponechat v systému?

Peníze je možné vrátit na bankovní účet. Stačí kontaktovat správce VAŠÍ LIGY ve tvém městě a poslat mu číslo účtu, na který chceš peníze poslat. Je samozřejmě možné ponechat si peníze v peněžence a využít je kdykoliv později (na ligu, turnaj, kemp atd).

Dobrý den, zajímalo by mě proč máte v sekci „jak na to?“ napsáno že „Startovné je 555 Kč na sezónu (za hráče nebo tým)“ a když se chci přihlásit do ligy, je tam jen 444 Kč? Která cena platí? děkuji za odpověď, Ondřej Mrnuštík

Ahoj Ondro, startovné na celou sezónu je 555 Kč, tj. 4 měsíce. Pokud se do ligy zapisuješ později (od 2., 3. nebo 4. kola), startovné se snižuje – vždy co kolo (měsíc), to 111 Kč. Od listopadu je startovné tedy 444 Kč. VAŠÍ LIZE zdar! Šárka

Uvádíte možnost proplacení startovného pojišťovnou či zaměstnavatelem. Které pojišťovny tuto možnost nabízejí? Díky za info (mám OZP, ale nic jsem nenašla…...)

Každý hráč má možnost si zjistit u své pojišťovny individuálně, zda jeho pojišťovna startovné proplácí a co je k tomu potřeba. My vám nabízíme možnost vystavení potvrzení nebo cokoliv dalšího k tomu bude potřeba.

Jako účastník běžecké ligy, mám také povinnost platit 555 Kč příspěvek na sezonu? Nebo se peníze zaslané do peněženky používají pouze na úhradu startovného? Děkuji za odpověď.

Jako účastník běžecké ligy příspěvek na sezónu neplatíš žádný. Peníze zaslané do peněženky tedy používáš na úhradu startovného na konkrétní běhy.

dobrý den se do budoucna platby za startovné pomocí rychlých tlačítek typu Mojeplatba děkuji za odpověd

Ahoj Petro,

díky za dotaz. Ano, plánujeme. Připravujeme právě nový web, spustíme tak za rok a tam s Mojeplatba počítáme.

Sportu zdar :) Tomáš

Jak dlouhé jsou sezóny, kdy začínají a končí?

Každá sezóna trvá 4 kola = 4 měsíce. Během roku máme 3 sezóny – podzimní (říjen-leden), jarní (únor-květen) a letní (červen-září).

Přesný rozpis kol v aktuálním ročníku najdete v Harmonogramu.

Jak se přepočítávají body ve skupinách se čtyřmi a šesti hráči?

Pokud je skupina 4-členná (6-členná), získali by její členové do žebříčku méně (více) bodů, neboť hrají méně (více) zápasů. Proto jsou body ihned při zápisu výsledku přepočítány podle vzorce:

 • „získané body krát 4/(x-1), kde x je počet lidí ve skupině“

Výsledný počet bodů je zaokrouhlen na celá čísla (0,5 se zaokrouhlí na 1).

Příklad:

 • V 5-členné skupiny zapíše hráč výhru 3:0 a tím se mu připočte 13 bodů.
 • Ve 4-členné skupině zapíše hráč výhru 3:0 a připočte se mu 17 bodů (13×4/(4–1) = 17,33).
 • Ve 6-členné skupině zapíše hráč výhru 3:0 a připočte se mu 10 bodů (13×4/(6–1) = 10,4).

Více v pravidlech a také v tomto článku.

Ahoj,jak je to s dáváním do hry tenisáků? Super jsou nové…Často jsou prázdné,omleté na gumu,nebo oboje a spoluhráč je prezentuje za dobré… Co když odmítnu s křápama hrát? Máte na tyto situace nějaké praviodlo? Kdo kdy a co? :-) Robin.

Ahoj Robine, pravidlo nemáme. Věříme, že všichni hráči hrají ligu proto, aby si dobře zahráli a z toho důvodu také používají dobré míče. Stížnosti na míče se k nám zatím nedostávají, proto věříme, že vše funguje, jak popisujeme. Pokud přesto někdo donese míče špatné, můžeš dát do hry svoje – logicky bys měl na každý druhý zápas míče dodat stejně ty. Doporučujeme tedy mít na každý zápas tubu dobrých míčů k dispozici a když zrovna soupeř nemá, použít je. Jestli se ti bude zdát, že některý ze soupeřů míče nikdy nenosí, napiš svému správci, s dotyčným to pak probereme. Kdyby se začaly stížnosti na míče množit, pravidlo bychom zavedli.

Jaké výhody mi přináší registrace na stránkách VAŠÍ LIGY?

Už po bezplatné registraci na stránkách se vás týká několik výhod. Můžete se účastnit akcí VAŠÍ LIGY, můžete přispívat na stránkách k reportážím, videím, fotkám, článkům a diskuzím. Pokud VAŠI LIGU doporučíte dalším, získáte 100 Kč za každého, kdo se přihlásí do některé ligy (u týmových sportů jen za kapitána týmu přihlášeného do ligy). Bude vám chodit jednou měsíčně pravidelný newsletter s informacemi o dění ve VAŠÍ LIZE. Po přihlášení do některé z lig můžete využívat navíc mnoha dalších výhod a slev, najdete je na stránce Výhody.

Jak se mohu přihlásit na akci a jak se z ní můžu odhlásit?

Na stránce Akce si vyberte akci, které se chcete zúčastnit. Pokud již začalo přihlašování, v detailech akce klikněte na „Přihlásit na akci“. Pro kompletní přihlášení na akci musíte mít v peněžence dostatek peněz pro uhrazení startovného. Pokud tomu tak je, strhne se vám startovné a vy jste okamžitě zařazeni mezi účastníky akce.

Pokud startovné v peněžence nemáte, budete zařazeni mezi náhradníky a mezi účastníky se přesunete až po nabití peněženky. Pokud se do té doby přihlásí dost zájemců, kteří mají nabitou peněženku, ocitnou se rovnou mezi účastníky a vy i po nabití zůstanete mezi náhradníky akce a budete muset čekat, dokud se místo zase neuvolní.

Pokud jste přihlášeni na akci, můžete se z akce kdykoli odhlásit na stránce Moje akce. Pokud tak učiníte do limitu pro odhlašování, který je většinou 3 dny před akcí, vrátí se startovné do vaší peněženky. Pokud se odhlásíte po tomto limitu (prostřednictvím kontaktování organizátora akce), z organizačních důvodů se vám startovné nemůže vrátit.

Pokud jste přihlášen na akci jako náhradník a do limitu pro odhlášení se nedostanete (z důvodu plné kapacity) mezi účastníky akce, je vám v den limitu pro odhlášení vráceno startovné do vaší peněženky. Pokud se uvolní místo na akci později, bude vás správce kontaktovat.

Lze přejmenovat název týmu po jeho založení?

Poté, co začala liga a nebo jste se s týmem zúčastnili některé akce, název týmu už změnit nelze. Do té doby můžete měnit název v nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou. Zde pak vyberte „Moje týmy“ a možnost „Editovat informace“. Název týmu může měnit pouze kapitán.

Pokud chcete hrát v týmu v jiném složení, je potřeba založit si nový tým.

Jak si můžu zrušit účet?

Zasílání emailů či newsletterů z VAŠÍ LIGY lze jednoduše zrušit odhlášením se z mailing listu, případně kontaktováním správce ligy. V případě, že chcete svůj profil na VAŠÍ LIZE úplně smazat, kontaktujte nás prosím na vaseliga@vase­liga.cz.

Mám problém s přihlášením se na web. Co mám dělat?

Jako „jméno“ zadej email, se kterým jsi se registroval na webu. Pokud nevíš heslo, je možné si ho nechat poslat ZDE. Pokud se ti stále nedaří se nalogovat, napiš nám na vaseliga@vase­liga.cz.

Jak mohu využít slevy na nákup u partnerů?

Slevy pro vás platí, pokud jste tuto sezónu hráčem některé ligy. Uplatníte je jednoduchým uvedením domluveného „hesla“ či vašeho ligového ID. To platí pro online i kamenný nákup. Konkrétní podmínky pro každého partnera najdete na stránce Slevy.

„Pokud jdete hrát sám, na slevu máte nárok.“ je myšlono pro sporty, kdy není k provozování sportu potřeba protihráč (např. tréning squashe)? A tudíž pro párové (tenis, badminton), nestačí, aby jeden z hráčů byl členem ligy?

Ahoj Lukáši, sleva platí pouze pokud hrají spolu hráči VAŠÍ LIGY. U týmových sportů musí být všichni zúčastnění hráčem VAŠÍ LIGY, aby sleva platila. To „sám“ je v podstatě vztahuje jen na squash – doplnila jsem to do odpovědi. Díky za upozornění. Šárka

Je možné „vybít“ obnos z peněženky na můj bankovní účet, osobně od člena VAŠÍ LIGY nebo na paypal účet? například pokud končím v lize a v peněžence stále mám nějaké peníze.

Peníze z peněženky zpět na váš osobní účet si vy sami poslat nemůžete. Peníze posíláme hráčům zpět na bankovní účet po domluvě se správcem ligy. Pokud nehrajete zrovna ligu, i tak doporučujeme peníze ponechat v peněžence, protože je zde můžete mít neomezenou dobu a využít je i jiným způsobem (turnaje, poslání jinému hráči nebo týmu, tričko, kemp atd.)

nevim jestli se nepletu, ale kdysi jsem nekde na webu vsligy nasel celkove hodnoceni za vsechny turnaje. je to nekde? ted to nemuzu najit

Pravděpodobně máš na mysli celkové výsledky turnajů – Tours. Ty najdeš v detailu konkrétního turnaje v záložce Výsledky – Výsledky Tours.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli jde po zadání výsledku výsledky ještě nějak změnit? Zadal jsem omylem špatný výsledek a nepřišel jsem na způsob, jak ho opravit. Děkuji a přeji krásný večer Petr Šimek

Ahoj Petře, výsledek změnit lze, ale pouze prostřednictvím správce ligy ve tvém městě – napiš mu email (jaká liga a skupina, kdo s kym, jaký je správný výsledek). Nebo využij formulář „Reklamovat/opravit výsledek“ na stránce Moje ligy.

Chci se zeptat, zda za startovné můžu zaplatit poukázkami Flexi Pass od Sodexo, které jsou určeny právě pro sportovní účely. Pokud ano, tak komu a kdy je mám předat? Jakub Ryšávka, Brno

Flexi Pass bohužel není možné na startovné ani jiné platby v rámci VAŠÍ LIGY uplatnit. Místo toho nabízíme možnost nechat si vystavit fakturu, kterou vám pak může váš zaměstnavatel proplatit.

Zdravim, muzu slevu na sportoviste vyuzit i na jiny sport, nez na ktery jsem v Lize prihlasen, napr. ze hraju badminton (zaplacena liga), ale slevu chci na squash? Jinak ve FAQ ve 2. otazce mate nefunkcni odkaz:-)

Slevy do partnerských sportovišť lze využívat jen u sportu, kde hrajete ligu, tedy v době, kdy jste aktivním hráčem. Nárok na slevu tedy nelze využívat u jiných sportů. Link opraven, diky za info:)

Ahoj, nevim jestli jsem to neprehledl, ale je mozne posilat kopii odeslany zpravy napsany protihracum z webu na email? Hodilo by se to jako prehled kdy jsem komu psal a co :) diky Honza

Ahoj Honzo, zpravy odeslany pres formular „kontaktovat spoluhrace“ v kopii nechodi. Tato moznost je tu hlavne pro zkontaktovani hracu mimo tvou skupinku. Pro domlouvani zapasu se spluhraci je urcena sekce Domlouvani zapasu, kde se to vsem rozesila do e-mailu a muzes zde sledovat cely prubeh diskuse, komu jsi kdy co napsal. OK? :-) S.

Mohu hrát v beachvolejbale ve více týmech zaroveň? Děkuji

V beachvolejbalové lize není povoleno hrát ve více týmech najednou. Může dojít k tomu, že se při rozlosování setkají dva týmy se stejným hráčem v jedné skupině a tím pádem by pak nebylo možné odehrát zápas.

Dobrý den, je možné hrát podzimní sezónu pouze 1. tři měsíce? Tzn. říjen, listopad, prosinec? Děkuji.

Ano, je možné hrát sezónu pouze tři měsíce. Prosíme, abyste ke konci předcházejícího měsíce (v tomto případě prosince) kontaktovali správce ligy a informovali ho. Vyřadí vás na daný měsíc z ligy a vyhneme se tak zbytečnému skrečování zápasů.

Tenis 3A. Opravdu vám přijde fér,když soupeřům skrečne hráč a ti inkasují bez boje,námahy,ces­tování a fin.nákladů plné body a vyhraný set 6:0? Jediné spravedlivé řešení je vyloučit hráče bodově ze skupiny a rozhodnout pouze mezi hrajícími! Robin.

Ahoj Robine, děkujeme za podnět. Hráč, který vyhraje skrečem nemá plné body, ale o 3 méně. Je pro něj tedy taky výhodnější zápas odehrát.

Pokud bychom po skreči hráče vyřadili, taky by ve skup. nemusel zbýt nikdo.

Je to těžké, ale takhle to většině hráčů vyhovuje.

Ďekuju za pochopení.

Dobrý den, bohužel se nám se soupeřkou nepodařilo najít společný termín i když jsme se obě snažily. Dohodly jsme se, že zápas skrečujeme. Zapsala jsem tedy „S:S“ a započítalo se mi –5 bodů. Je to tak v pořádku? Myslela jsem, že zůstaneme obě na nule. Díky za odpověď, Simona

Je to tak v pořádku. Výsledek, který by oběma hráčům zaručil 0 bodů, nemáme, protože nechceme, aby jej hráči používali jako alibi k neodehrávání zápasů. Odečet bodů bereme jako dostatečnou motivaci k tomu, aby byl zápas odehrán. Kuba


VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...