Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Ligy

Úvod » Ligy » Badminton Praha » Výsledky kol » Důležitá zpráva k domlouvání zápasů


Důležitá zpráva k domlouvání zápasů

23. 4. 2012, 16:19    autor: Šárka Reinbergrová   

 (autor: Šárka Stejskalová)
Také vám spoluhráči tento měsíc nereagovali na vaše zprávy? Také vás to naštvalo? Omlouváme se, je to naše vina! Došlo k technické chybě na serveru VŠ LIGY. Dobrá zpráva je, že nyní už je vše opravené. Prosím čtěte dále. Přinášíme navíc tipy, jak vyzrát na domlouvání zápasů!

Neproklínejte soupeře, že nekomunikují, proklínejte nás!

Došlo ke špatnému nakonfigurování message senderu. Proto se v období přibližně od 10. dubna do dneška se mohlo stát, že vám nepřišla zpráva, kterou vám poslali spoluhráči (ať už souhrnný e-mail se zápisem dění v diskusi u domlouvání zápasů nebo zpráva poslaná přes kontaktní formulář hráče). Jsme rádi, že se už konečně podařilo příčinu problému odhalit a hlavně opravit.

Moc se za tuto nepříjemnost omlouváme a doufáme, že se i tak podaří Vaše dubnové zápasy odehrát a se soupeři ještě stihnete najít nějaký společný termín.

Bohužel ne vždy je příčinou nereagování soupeřů technická závada. Proto jsme při této „příležitosti“ sestavili desatero, které by vám mělo pomoci při domlouvání zápasů.

Jak vyzrát na domlouvání zápasů? Máme 10 tipů!

1. Hned na začátku měsíce vyplnit alespoň přibližně své časové možnosti.

 • Přijde vám to zdlouhavé? Mrkněte jak jednoduše na to!
 • Nevíte, co bude zítra, natož za týden? Vyplňte aspoň časy, kdy nemůžete (práce, škola, dovolená).

2. Používejte pro kontaktování spoluhráčů jen tyto 2 možnosti:

 • telefon (SMS, volání)
 • diskusi u domlouvání zápasů
  • zpráva se všem automaticky pošle na e-mail, všichni budou v obraze,
  • můžete sledovat, co jste kdy komu napsali.

3. Nepoužívejte formulář „Kontaktovat hráče“

 • ten je určen pro zkontaktování hráčů, kteří nejsou ve vaší skupince a na které byste jinak neměli žádné spojení (např. chcete vyzvat k přáteláku hráče, s kterým jste si dobře zahráli na turnaji)

4. Pokud budete delší dobu pryč nebo jste nemocní, dejte to vědět svým soupeřům.

 • Nevadí, že nemůžete. Důležité je, aby o vás ostatní věděli!

5. Navrhněte pro vás zápas konkrétní datum, čas a místo.

 • Například: Pepo, můžeš v pondělí 17.5. od 16h na Haštal?
 • Váš protihráč může jednoduše reagovat ano či ne a vše se urychlí.

6. Pokud soupeř několik dní nereaguje na zprávu v diskusi, pošlete mu SMS nebo zavolejte.

7. Pokud jste „host“, nemusíte čekat, až vás kontaktuje „domácí“. Pokud chcete, vezměte iniciativu do svých rukou!

8. Vyplňujte Spolehlivost při zápisu výsledků

9. Zapište nekomunikujícímu soupeři skreč!

 • Pokud se vám do 10. dne kola protihráč neozve, můžete mu zapsat skreč. Třeba ho to probere k aktivitě!
 • Když se pak na zápasu ještě dohodnete (v což doufáme), pošlete výsledek zápasu správci a ten ho v systému zapíše místo skreče.

10. Kontaktujte správce ligy.

 • Pokud váš protihráč nereaguje, nahlaste to svému správci ligy.
 • Správce prověří, v čem je problém (špatně zadaný telefon, nemoc hráče apod) a případně hráče pokárá.
 • Není to bonzování! Je dobře, když o „méně spolehlivých“ hráčích budeme vědět:-) Můžeme je sledovat a díky tomu zlepšovat kvalitu ligy.

Nezapomeňte na příjemnou odměnu pro ty, kdo v daném měsíci odehrají všechny své zápasy! Všechny vzorné hráče na konci každého kola slosujeme a 1 výherce dostane každý měsíc BOTASKY! Dle vlastního vkusu si je pak může vybrat na eshopu botas66 nebo na prodejně v Praze.

Připomeňme si pravidla!

Opakování matka moudrosti, proto zde přikládáme „výcuc“ z pravidel, kde se hovoří o povinnostech hráče pokud jde o domlouvání zápasů a o známém pravidle 10.dne. Kompletní pravidla zde.

1.4 Termín a sportoviště zápasu si hráči volí sami. Dohodnutí času zápasu je usnadněno tím, že každý hráč na začátku měsíce ve svém profilu vloží své časové možnosti. Následně už hráči jen vyberou čas, který se hodí oběma stranám, a potvrdí si ho v diskuzi pod časovými možnostmi. Ohledně místa zápasu, vyberou-li si hráči partnerské sportoviště VŠ LIGY, nahlásí na recepci, že jsou hráči VŠ LIGY a zaplatí tak výrazně nižší cenu.

5.3a Hráči (týmy) mají povinnost co nejdříve po začátku kola vyplnit své časové možnosti a začít se domlouvat prostřednictvím diskuze pro dohodnutí zápasů s ostatními hráči (týmy) ve skupince na termínech zápasů.

5.3b Pravidlo 10.dne: Hráči (týmy) určeni pro zápas jako „Domácí“ mají povinnost co nejdříve zkontaktovat soupeře prostřednictvím diskuze pro dohodnutí zápasů nejpozději do 10. dne každého kola. Pokud se „Domácí“ hráč (tým) nepokusí zkontaktovat „Hosta“ do 10.dne od začátku kola, může si „Host“ zapsat 3:S ve svůj prospěch. Pokud hráč (tým) označený pro zápas jako „Host“ nezareaguje na výzvu „Domácího“ do 10. dne od výzvy, má „Domácí“ právo zapsat 3:S ve svůj prospěch. Toto opatření ulehčí domluvení zápasů s vašimi soupeři.

Pokud máte nápad, jak domlouvání zápasů zjednodušit, napište nám! Pokud máte námět na vylepšení pravidel, napište nám! Využijte buď diskusi zde pod článkem nebo e-mail vsliga@vsliga.cz Děkujeme za spolupráci:-) Váš tým VŠ LIGY

Vaše komentáře

Názory

 • Karel Dytrych    23. 4. 2012 ve 21:25    navrh:

  Super by bylo jeste do tabulky ve ktere jsou telefonni cisla souperu odkaz na maily.. pak by se nemuselo resit jestli vsliga rozesila maily nebo ne :)

  <a href=„mailto:xxxx?sub­ject=Domluveni zapasu“….

  a jak to vubec vypada s mobilni aplikaci?

  4 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Šárka Stejskalová    24. 4. 2012 v  0:20    Re: navrh:

  Ahoj Karle, díky opět za příspěvek:-) Emaily hráčů na webu uvádět nechceme zejména kvůli ochraně před zneužitím a spamováním… Ohledně mobilní aplikace – je to v procesu:-) Zatím jsme dostali nesmyslnou kalkulaci na 550.000 Kc, coz je opravdu prilis. Zvazujeme take moznost mobilni verze webu misto aplikace. Š.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Přema Čech    24. 4. 2012 v  7:31    maily:

  Čau. Myslím si to samé co Karel. Kdyby byly v každé skupině přidány k telefonům i maily, ušetřilo by to hodně komplikací při domlouvání zápasů ve skupině. Je podstatně jednodušší rozeslat mail na 5 lidí, než posílat SMS nebo volat. Já osobně velmi nerad volám při domlouvání zápasů. Spamování bych se nebál a zneužití už vůbec ne. Když tam jsou telefony, proč by tam nemohl být i mail. Podle mě by to usnadnilo hodně práce při domlouvání. Mj. by to zabránilo tomu, že přes rozhraní se některé maily vracejí z důvodu spamfiltrů. A nemám kontrolu, zda byl mail vůbec doručen. Takto by tyto problémy odpadly.

  cheers! prema

  6 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Karel Dytrych    24. 4. 2012 ve 13:01    Re: maily:

  Presne tak… stejne vidim jen email od 4 spoluhracu dany mesic… a myslim ze zobrazeny telefon je jeste vic privatni informace nez email… ale to asi jak pro koho, ja to tak citim.

  Stejne se stane ze mi skoro vsichni kazdy mesic napisou pres VSligu a v emailu jejich email uz dal vidim, odpovidam atd. Takze kdybych byl spamer, uz mam nastradane emaily vsech skoro vsech svych predeslych spoluhracu. Take byste mohli dat skryti emailu jako volbu v nastaveni soukromi kazdeho uzivatele – at si vybere.

  Pokud je problem v domlouvani zapasu (jako ze jinak by tato diskuze asi nebyla), tak nebrante v te nejsnazsi ceste v komunikaci. Na emailu je plno lidi porad na webu vsligy ne…

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    24. 4. 2012 v 16:29    Re: Re: maily:

  Nejjednodušší cesta, jak si domluvit zápas, vede podle mýho názoru přes vyplnění časovejch možností a diskuzi.

  • vidim společnej volnej čas, zarezervuju kurt a napíšu
  • když někdo nereaguje, nevyplní časový možnosti, pošlu mail z tý samý stránky

  proč to dělat složitější, než to je? stačí to správně využívat…

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    24. 4. 2012 v 16:30    Re: Re: Re: maily:

  teď mluvim za sebe, ne za celou VŠ LIGU :-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    24. 4. 2012 ve 22:10    Domluva zápasů:

  Takže abych si to ujasnil… Diskuze má sloužit k domlouvání zápasů? Jestliže se příspěvky v diskuzi posílají všem na mail, tak v žádném případě si tam zápas domlouvat nebudu! Tam maximálně napíšu, že to chcu odehrát první týden a tak. Ale v žádném případě „Pepo, tak v pátek od čtyř na Sprintu.“

  Tímto článkem jsem zjistil, že diskuze a posílání zprávy má sloužit k úplně jiným účelům než jak se na první (i další) pohled jeví.

  Co mě štve, je to, že kvůli této nefunkčnosti jsem zapsal skreč. Protože se mi soupeř neozýval a nereagoval ani na mou zprávu. Poslat SMS nebo zavolat neznámému člověkovi mi přijde jako mnohem větší nezdvořilost než poslat mail. Vzhledem k tomu, že on byl domácí, břemeno kontaktu navíc bylo na něm, proto jsem ani necítil potřebu ho kontaktovat jinak než přes formulář. Naneštěstí mám už konec měsíce zaplněný, a tak se zápas nestihne odehrát.

  Celý duben jsem přemýšlel, jestli budu pokračovat i v další sezoně. Poukaz ze Slevomatu super, ale tento článek mě definitivně přesvědčil o tom, že VŠ liga není pro mě.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Helena Šubrtová    24. 4. 2012 ve 22:40    Re: Domluva zápasů:

  Nejlepší je kontaktovat přes mobil.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jan Kučera    24. 4. 2012 ve 23:40    Re: Re: navrh:

  Šárko za sebe jako člověka co IT používá mě přijde vytvoření mobilní aplikace jako vyhozené peníze oknem, když mam v ruce smartphone muzu zavolat/napsat sms, nebo cist maily z vsligy… pripadne i bez problemu jit na web vsligy…. nejaka android/iOS aplikace me prijde nesmysl. Sam web vsligy na mobilu bez problemu vyuzviam… ps. ohledne mailu :D nemyslis si ze telefoni cislo je vic osobni udaj nez email ? :)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jan Kučera    24. 4. 2012 ve 23:43    Re: Domluva zápasů:

  Jardo co je nezdvořílého na tom někomu napsat sms že máte hrát spolu zápas do všligy???? Osobně hraju všligu už dlouho, upřímně nerespektuji něco jako domácí/host ani časové možnosti na webu ve vyšších ligách :D (hraju 4.ligu) ale vždycky se prostě normálně dohodnem…. a skreče nemáme… bud diskusi nebo telefonem respektive sms nejcasteji… v jinyc ligach co jsem kdy hral se taky vzdy pouzival telefon/sms protoze je to proste nejjednodusi dohoda…

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    25. 4. 2012 v  9:28    Re: Domluva zápasů:

  Ahoj Jardo,

  ano, diskuze má sloužit k domlouvání zápasů. To, že ostatní vidí, že jsi aktivní a máš domluvený zápas, může vést ke 2 reakcím:

  1. řeknou si: „Sakra, Jarda už má domluvený tři zápasy a já ještě ani jeden, měl bych s tim něco udělat.“
  2. napíšou vám: „tenhle termín se mi hodí taky, co kdybych přišel a sehrál dvojzápas?“

  obojí vede k větší aktivitě ostatních, jednoduše jdete příkladem.

  Vážně nechápu, co je nepřijatelnýho na „Pepo, tak v pátek od čtyř na Sprintu.“ a neslušnýho na SMS: „Ahoj, chtěl bych s tebou domluvit zápas do VŠ LIGY, koukni na časový možnosti na webu. Díky moc, Jarda“

  To bych prosil vysvětlit, protože mě žádnej rozumnej důvod nenapadá.

  Díky.

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 v 11:21    Re: Re: Domluva zápasů:

  Nepřijatelné je na tom to, že komunikaci, kterou by měli vést jen daní soupeři, vidí všichni. Na některých serverech může být tohle důvod k banu. Na mnoha jsou alespoň upozorněni, že mají přejít na jinou formu.

  K daným reakcím to vést může, ale v praxi o tom dost pochybuju. V tu dobu bych už byl naštvaný, proč si přes obecnou diskuzi domlouvají zápas a spamují mi tím mail.

  Neříkám, že poslat SMS je neslušné, jen nezdvořilé. Hlavně pokud tu je možnost kontaktu i jinak (tedy přes odeslání zprávy hráči).

  Jo, ještě k posílání zprávy hráčům, nevypadá zrovna moc pěkně, když poslední řádek je pomalu dvakrát větším písmem a navíc tučně :-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 v 11:27    Re: Re: Domluva zápasů:

  Nevím, asi jsem starý (28 let), ale poslat prvně dopis (resp. e-mail) mi přijde jako mnohem vhodnější forma úvodního kontaktu než zavolání (resp. zaslání SMS). Obzvláště, pokud tento server tuto možnost nabízí.

  Skreč jsem zapsal, protože jsem byl host a soupeř se neozval. Nezavolal ani nenapsal SMS. A to ani do 20. dubna. Připomínám, že podle pravidel bylo jeho úkolem navázat kontakt. Pokud poslal zprávu, nemohl jsem ji dostat. Já mu zprávu posílal 10. dubna, a teď čtu, že na základě problémů na straně VŠ ligy ji taky nedostal.

  -1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    25. 4. 2012 ve 12:58    Re: Re: Re: Domluva zápasů:

  no nevim, je tu hodně starších hráčů (včetně mě), kteří se mobilu nebojí.

  a navíc, vzkaz v diskuzi JE mail soupeřům, tedy úvodní kontakt, jak píšeš.

  co se smí nebo nesmí jinde, je zcela zcestnej argument, a to hlavně pokud uvádíš jako důvod „spamování soupeřů“.

  Příklad:
  A se v diskuzi během jednoho dne domluví s B na zápase (dejme tomu, že si napíšou 4 zprávy – kdy to odehrajem? za tejden ve čtyři. kde? v Braníku, zamluveno.). Vzhledem k tomu, že odpovědi očekávají, nebudou čekat na souhrnnou zprávu, která chodí v 6 hodin večer, a občas si stránku refreshnou. místo 4 mailů, který by si vyměnili, jim tak v šest hodin večer přijde jeden.
  C,D a E v šest hodin večer uvidí, že se A a B domluvili na termínu, zápasů a sami se do diskuze zapojí se svými návrhy. D už reaguje i na to, co napsali A, B a C a E reaguje na to, co napsali A,B,C i D před ním.
  Druhý den si napíšou znovu a potvrdí si zápasy. Toto je samozřejmě ideální případ. Ale ve skutečnosti nemusí být zas až tak daleko od pravdy.

  Namísto 30 e-mailů, který by si vyměnili se všemi soupeři individuálně, tak každej hráč ve skupině dostane 3 souhrnný e-maily ve třech po sobě jdoucích dnech.

  jakej je tohle spam?

  Proč by VŠ LIGA měla hráčům nařizovat, aby se domlouvali v utajení, když to může pomoci v domlouvání zápasů? Jakou to má souvislost s jinými weby?

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 ve 14:11    Re: Re: Re: Re: Domluva zápasů:

  Mobilu se nebojím, aby bylo jasno :-) Poslední dobou to už pro mě není jen mobil, ale spíš minipočítač (zlatý Android :-)). Nemá to co do činění s technikou, spíš s tím, jak kontaktovat jiného člověka. Pamatuju si, když mi volala Tereza Bumbálková (? teď si nejsem vůbec jistý, jestli to byla ona) kvůli potenciální DK, měl jsem problém s tím, že mi rovnou tykala.

  To, co popisuješ, zdaleka není ideální případ, právě tohle beru jako špatný příklad. Proč? Jak jsem psal, diskuze se najednou zaplevelí několika příspěvky. Když se třeba pár dnů nemůžu podívat na stránky nebo mail, je to pak jen nepřehledný paskvil.

  VŠ liga to nařizovat nemusí, to by měl mít každý už v sobě při komunikaci přes internet. Jsou to jakési nepsané zásady slušného chování na internetu. Komunikace dvou lidí by neměla patřit do obecného diskuzního fóra, pokud to tu diskuzi neobohacuje. Což domluva zápasu mezi nimi opravdu opravdu nesplňuje.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 ve 14:15    Info o výpadku:

  Co mě hodně zarazilo, je neinformování o výpadku alespoň formou nějakého krátkého článku. Ušetřilo by to hodně starostí. Z článku jde vyvodit, že se o problému vědělo, ale informovali jste o něm, až byl vyřešen.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    25. 4. 2012 ve 14:34    Re: Info o výpadku:

  Dozvěděli jsme se to v sobotu večer na squashovym turnaji v Praze a současně od jedný hráčky, která psala mail.

  V pondělí Šárka psala článek o problémech a v tu chvíli dostala zprávu, že už je to opraveno. Věř mi, že kdybychom o tom věděli dřív, dali bychom vědět hned.

  přijde mi, že ses v týhle diskuzi postavil do pozice „ne za každou cenu“, proto ukončuju debatu s tím, že není důležité dál pokračovat.
  (napíšu příklad, ty odpovíš tím, že nejsi na netu a je z toho paskvil. z článku vyvozuješ nevyvoditelný, přidáváš jeden problém za druhym… jasně, chápu tvou rozmrzelost, chápu, že jsi od nás čekal třeba něco jinýho, ale omlouvám se, nemůžu se takhle přít donekonečna)

  Snad to nebudeš brát osobně.
  Kuba

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    25. 4. 2012 ve 14:38    Re: Re: Info o výpadku:

  upřesňuju: mail od hráčky jsem dostal v neděli dopoledne. a v pondělí mi ještě volala druhá.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tereza Bumbálková    25. 4. 2012 v 15:48    Re: Re: Re: Info o výpadku:

  Ahojte,

  souhlasím s Kubou. Jardo, jen co se týče toho telefonování a tykání. Mezi sportovci to prostě tak chodí, že s tykáme. VŠ LIGA je sportovní organizace, takže nevidím důvod, proč by tomu mělo být jinak. Když si tykají hráči na kurtu, což jsme i my, organizátoři, tak nevidím důvod, proč netykat hráčům v telefonu. Je to tak nastavené, nehrajeme si na žádný business, jde o sport a zábavu a to k tykání patří. Pokud jsem Tě tím oslovením Jardo nějak zaskočila, tak se omlouvám, ale fungovat to takto bude dál a měnit to nehodláme.

  Tereza

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Michal Faltus    25. 4. 2012 v 15:54    mobil, mail, sms, volání atd.:

  Tak nedá mi to a musím se připojit do diskuze. Jsem již de facto exčlen VŠLIGY, nicméně tohle je čistě osobní názor. Netajím se tím, že si časové možnosti nevypisuji, ačkoliv bych měl. Na druhou stranu jsem nikdy neměl problém(velký, že jsme neodehráli) s komunikací.

  Můj příspěvěk je čistě o volbě komunikačních prostředků a vhodnosti. Možností je v současné době více – nevidím problém v použití ani jednoho! Vybírám však takový, který považuji za nejvhodnější. Někdy nezabere mail, tak zavolám a je za 10 minut vyřešeno. Poskytnutí mailu bych osobně uvítal, stejně většina mých protihráčů jej má, já na ně také.

  Komunikace v diskuzi se může zdát nepřehledná, ale nikdo není nucen na ni být, navíc mail, že se něco změnilo, chodí jednou denně, to až tak šílený není. To, že je přístupná i ostatním hráčům, nevidím v tom jediný problém, aspon vím, kdy se plánuje zápas, nevidím nic zvláštního na tom, že to ví i ostatní hráči. Komunikace přes mobil – otázkou bývá čas – volání je nejrychlejší, smsky méně, zase je více diskrétní. Ale o nevhodnosti či neslušnosti bych opravdu nemluvil, to by mn e opravdu nenapdalo..dyť protihráči jsou mí potencionální kamarádi, mnohdy stejná skupina lidí s podbnými názory či smýšlením. Nevolám prezidentovi, kde potřebuji tisíce svolení.

  Když už jsme u toho, tak tím že všem zveřejním čas kdy mohu, to mi přijde více odhalující než vše ostatní dohromady.

  Nevím nechci nikomu křivdit, ale schválně jsem se na tu záležitost ptal dnes asi deseti lidí a nikoho ani nenapadlo, že by sms byla neslušná, nezdvořilá atd.

  MF

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 v 16:47    Re: Re: Info o výpadku:

  To jsem nevěděl, že jste to zjistili až tak pozdě. Je pak jasné, že jste pak nemohli informovat dřív. To mě pak zaráží, že se na takový problém přišlo až tak pozdě, ale zase nevím, jak to technicky funguje.

  JJ, asi bude lepší přestat :-) Jednoduše zvyklosti z jiných fór zde neplatí a ten poslední měsíc s tím musím přežít :-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    25. 4. 2012 v 16:51    Re: Re: Re: Re: Info o výpadku:

  Jasně, tykání na sportovišti aplikuju běžně :-) Pak ještě i v internetových diskuzích :-)

  Překvapilo mě to tehdy z toho důvodu, že najednou mám hovor z neznámého čísla a někdo, koho jsem předtím nikdy neviděl, mi najednou tyká.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Martin Štěpán    25. 4. 2012 ve 20:44    ahojky:

  ja bych rekl, ze „nejlepsi“ zpusob domlouvani neexistuje, nebot kazdy jsme z jineho testa. ja sem zacal hrat teprve tento mesic a zazil asi vsechny zpusoby domluvy…prvne mail/tel.hovorem pak upresneny, #2 informace z domlouvacky+mail, treti zapas byl ciste po emailu domluveny a dnesni posledni match domluven pres 2sms

  -1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Marek Šťastný    25. 4. 2012 ve 21:06    Re: Re: Re: maily:

  Osobne si myslim, ze vyplneni casovych moznosti je docela zdlouhave, kazdy to necte, proto se pripojuji k ostatnim, kteri preferuji maily. Neni nic lepsiho a rychlejsiho nez poslat mail s moznymi terminy a pak se individualne domluvit a nespamovat diskusi ostatni. Ale taky si muzeme v ramci skupiny vymenit emaily v komentari – a pak pouzivat co chceme vic – a je to :)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lukáš Klein    25. 4. 2012 ve 22:07    maily:

  prosim neblbnete a zverejnete maily stejnym zpusobem jako tel. cisla, tedy aby byly viditelne pro aktualni soupere v ramci jednoho mesice

  vzdyt mail je daleko mene diskretni udaj, nez telefonni cislo… kazdy jich muze mit kolik chce a muze si jako kontaktni ve VS lize dat ten, ktery uzna za vhodne

  psani mailu je jednodussi a pohodlnejsi, nez sms, tak nevidim duvod, proc hracum urcovat zpusob komunikace…at si prece sami vyberou…je spousta hracu, kteri by mail pouzili radeji, tak proc jim to neumoznit?

  nebuďte suchaři prosím, ubira to VS lize kladne body

  6 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lukáš Klein    25. 4. 2012 ve 22:09    Re: Re: Re: Re: Re: Domluva zápasů:

  Hele Jardo, Tobe je 28 a mas problem s tim, ze ti tyka nekdo jako Terka? To jako vazne? To musi byt teda tezky zivot.

  3 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Karel Dytrych    26. 4. 2012 v  8:26    Re: maily:

  Koukam ze je nas vic co by uvitalo zverejnene emaily… tak co VSligo usnadnite nam domluvu?

  Jinak doufat ze se budu domluvat stylem 10× dene si obnovim stranku s diskuzi jestli uz neni nahodou nejaka odpoved – to je komicke.. Stejne jako argument ochrana emailu pred zneuzitim 4 spoluhraci kazdy mesic, to uz byste spis meli chranit databazi vsech jmen hracu, kterou muze opravdu kdokoliv zneuzit a je verejne pristupna.. a nebo ochranit formular na „kontaktovat hrace“ protoze ten neni chranen nicim a i trivialni robot muze behem par minut zaslat email vsem na jejich „chraneny“ email..

  3 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jaroslav Zůda    26. 4. 2012 v  8:57    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Domluva zápasů:

  Ehm, dělá mi problém, když mi zavolá někdo neznámý a hned mi tyká :-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jan Kučera    26. 4. 2012 ve 14:52    komunikace:

  Jardo to je ale asi principiálně o přístupu, mě kdyby někdo zavolal z všligy a začal by stylem: Dobrý den, máte na mě chvilinku času, potřebuji s Vámi probrat aktuální stav v našem společném projektu, kterého se účastníte už tři měsíce. Nastala příležitost, že je možné vám nabídnout povýšení do vyšší ligy? Můžete mi k tomu říci Váš osobní názor?

  --- kdyby takto vypadala komunikace s terkou/šarkou tak by mě to připadalo hodně hodně střelené… hraju sport tak předpokládám kamarádské chování, a tak nejen mě by tento druhý formální přístup přišel hodně nahlavu postavenej. Sám jsem hrál ligu i jinde než na vš lize a hrál jsem běžně i s lidma kolem 50 a někdy jsem měl podezření že jim je snad i šedesát :D a vždy jsme si tykali a ani nás nic jiného nikdy nenapadlo… jedinej případ kdyz jsem se setkal s vykáním ve sportu byl s jedním dorostencem na turnaji pod unií ale ten byl tak vyděšenej tím že byl poprvé na turnaji, mu tam hned vysvětlili všichni že má tykat, a akorát jsme si tam uvědomili že pro 14leté už vypadáme asi jako důchodci :) :D

  osobně jsem zastánce toho pracovně vykat to je samozřejmé, ale ke sportu to nepatří.

  Nadruhou stranu snad není závažný problém, když ti vyká mladší brněnská slečna to by ti přeci opravdu vadit nemělo :D

  Prostě to ber tak, že opravdu většina sportovců si tyká a neberem to jako projev neslušnosti. Stejně tak poslat sms si normální človek nevezme jako zásach do soukromí., prostě odpovím až budu mít čas… tak třeba odpovím druhej den když jsem v časovém presu ale to je přeci jedno.. jde o to se domluvit nějak….

  2 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Helena Šubrtová    26. 4. 2012 ve 21:23    Re: komunikace:

  Souhlasím. Ve sportu je tykání běžné.

  2 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Veronika Čapková    27. 4. 2012 ve 14:48    Re: Re: komunikace:

  Celá liga je na přátelské bázi, nehledě na to, že je to sport. Dát si s někým zápas a během hry říkat: „Teď podáváte vy, pane kolego,“ mi přijde velmi zábavné :o)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    27. 4. 2012 v 17:20    Re: Re: Re: komunikace:

  tak Jardovi spíš šlo o ten první hovor. Tomu rozumim… Ale já taky rovnou všem tykám, protože bohužel nejsem schopnej rozlišit, jestli jsem s dotyčnym už někdy nemluvil. A když si jistej jsem, tak v první větě řeknu, že jedem na tykačku a ne jinak. Ještě se nestalo, že by někdo nesouhlasil :-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lukáš Klein    27. 4. 2012 v 18:43    emaily:

  konverzací o tykání se úplně zabil hlavní problém

  zveřejněte hráčům navzájem jejich emaily !!!!!!!

  3 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    27. 4. 2012 v 19:28    Re: emaily:

  Lukáši, celej nadcházející krásnej víkend, strávíme zavření v kanclu a budeme řešit i toto.

  Mně přijde smutný, že tady na webu máte skvělej komunikační nástroj (časový možnosti + diskuzi), kterej nevyužíváte a chcete se vracet o pět let dozadu, kdy jsme se domlouvali přes maily a většinu zápasů jsme pak odehrávali poslední tejden v měsíci.

  Zvážíme to, projdeme všechna pro a proti a výsledek se dozvíte. Počet vykřičníků nás neovlivní.

  K

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jan Kučera    28. 4. 2012 v  1:29    Re: Re: emaily:

  Kubo ale vyplnovat casove moznosti je proste pomalejsi plus se spoustu lidem co ma dynamickej program nehodi, ja treba nejsem moc schopnej vyplnit dopredu kalendar kdy mam volno, ale realnejsi je pro me napsat souperi at napise par terminu kde muze on idelalne a dohodnem se a ten termin si v kalendari zacervenam ze tam mam vsligu a basta :D… je to o domluve…. staci diskuze na webu co chodi mailem… aspon jak uz bylo receno clovek vi, kdy se bude hrat zbytek zapasu…. maily by byly mozna jeste lepsi, ale i tak, ja stejne zastavam jednoduchej nazor, kdo se chce dohodnout se dohodne po jakemkoliv kanalu…

  ps2. je hezky tak prosim tomase aby Vás vzal zejtra ven na procházku :D

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Marek Frait    28. 4. 2012 ve 23:26    Re: maily:

  jine rekreacni ligy (aleson nektere) maily souperu zverejnuji. dokonce (alespon nedavno) nejen souperum ve stejne skupine, ale dokonce vsem hracum. primlouvam se ze zverejneni mailu, nebo moznost, ze hrac muze zverejneni mailu povolit. coz mne vede k vyzve, aby hraci maily napsali do „diskuze“ pro domlouvani zapasu a bylo by. akorat, ze ti, kdo nereaguji, tam zrovna svuj mail urcite nenapisi…

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Marek Frait    28. 4. 2012 ve 23:32    Re: Re: Domluva zápasů:

  i v jinych ligach jsem mel vzdycky rad stranku, kde se domlouvaly zapasy ve skupine. a to z jednoho duvodu – existuje auditni stopa. je proste videt, co kdo komu slibil, navrhl nebo odmitl. ze to vidi vsichni neni takovy problem – spamuje to jen dalsi tri cleny skupiny.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Marek Frait    28. 4. 2012 ve 23:38    Re: mobil, mail, sms, volání atd.:

  mno. s tim nesoulasim. mel by byt stanoveny komunikacni kanal. vyplnim terminy, napisu do „diskuze“ a o vic se nemusim starat (jenom pak napsat souperum skrec – aby bylo jasne, nikdy jsem to na zaklade webu VSligy neudelal a to jsem na screc mohl legalne vyhrat prvni skupinu). stejne je to tak, ze vyplnim casove moznosti, po case napisu SMeSku s dotazem, zda se to souperum hodi. ale melo by byt stanoveno, ze vyplneni casovych moznosti nebo informace o terminech v „diskuzi“ je dostacujici a uz nemusim nikam posilat SMeSky, maily nebo telefonovat.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Marek Frait    28. 4. 2012 ve 23:47    Re: Re: komunikace:

  naprosty souhlas. vzpominam, jak mi (v jine lize) jeden znamy s ocima navrch hlavy rikal, ze hral s mutlimiliadrarem a zjistil to pri rozhovoru otazkou, coze on dela :-) (mno ne kazdy asi zna jmena nejbohatsich cechu, ze.. ) to si zive dokazu predstavit „ja servisuju pocitace“ a „ja jsem uhlobaron a multimiliardar“ :-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Karel Dytrych    29. 4. 2012 ve 22:30    Re: Re: Re: emaily:

  Presne tak… treba ja bych mohl vyplnit 1. na celej mesic ze muzu streda-patek cca 8–20… ale postupne se mi to zase plni ruznejma schuzkama, prece je nesmysl abych si tak synchronizoval svuj kalendar s necim takovym. Navic hodne casto kdyz nekomu zavolam na volne casove moznosti, tak to dopadne „no ja uz tam neco mam“… a nedivim se jim. Mozna nechat zverejnit email, tel + diskuze je ve finale nejsnazsi a kazdej si z ni vybere… Mozna by misto casovych moznosti stacilo, kdyby to bylo formou 2 odstavcu textu, ve kterych by na zacatku mesice lidi napsali „ja hravam v tydnu po 17 h nebo v nedeli“ apod. pak by taky vsichni souperi vedeli koho a kdy zkontaktovat… Ale porad plati email = rychlej, jednoduchej, historie,… s sebou vsude.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Michal Augustýn    1. 5. 2012 v  8:33    Re: Re: navrh:

  Pracuju jako programátor a pokud měla ta mobilní aplikace umět +- to, co web, tak je to reálná cena.

  Nicméně mi to přijde zbytečné. Uvítal bych raději mobilní web, resp. klidně jen jednu mobilní stránku, kde bych přehledně viděl jména a telefonní čísla lidí z aktuálního kolo. To proto, abych „v terénu“ mohl dát vědět SMSkou, na kterém kurtu hrajeme apod.

  A jsem pro zveřejnění mailů – jak už psali jiní, je to méně osobní kontakt než telefon, který vidět je…

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Michal Augustýn    1. 5. 2012 v  8:50    domluvené zápasy v kalendáři:

  Měl bych takové dva návrhy na vylepšení webu.

  1. Bylo by fajn, kdybychom mohli na webu zapsat plánovaný zápas. Ten by se nám automaticky zobrazil v časových možnostech – tím by se vyhnulo komplikacím ve stylu "sice mám napsáno, že můžu, ale už mám domluvenej zápas). Taky by se ty naplánované zápasy mohli exportovat, takže bych si ho mohl přidat jako další kalendář třeba na soukromém Google Kalendáři. A kdyby v poznámce toho konkrétního zápasu bylo uvedeno telefonní číslo soupeře, bylo by to dokonalý (mohl bych mu dát vědět, na kterém kurtu hrajeme apod.).
  2. A kdybych chtěl jít ještě dál, tak by se mi líbilo, kdyby bylo na webu lépe podchyceno i samotné domlouvání zápasů. Nevím jak ostatní, ale já píšu každý měsíc několik SMS nebo mailů, které jsou podle jednoho mustru („Ahoj, tady Michal z VS Ligy. Nepujdeme odehrat nas zapas v X.X. od XX:XX na YYY?“).

  Přišlo by mi pěkné, kdybych mohl přes web „naklikat“ soupeři návrhy konkrétních termínů zápasů a on by zase jedním klikem některý z návrhů akceptoval. Když by si nevybral, tak bysme se zkontaktovali klasickou cestou. Navržené termíny by se opět mohly nějak zobrazovat v časových možnostech, resp. by se právě přes ty časové možnosti daly návrhy zápasů přímo akceptovat.

  Minimálně ten první návrh není podle mého nijak náročný na implementaci a byl by docela efektivní :-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lukáš Klein    2. 5. 2012 v  1:29    Re: Re: emaily:

  Kubo, pocet vykricniku jiste ne, ale pocet vykriku by mohl…

  Neverim, ze jsem jediny hrac s dynamickym rozvrhem tydne. Vyplneni casovych moznosti je sice fajn, ale tak pro lidi se stalym skolnim rozvrhem (podle me jedine stredoskolaci), nebo lidi pracujici (kteri maji stale stejne smeny).

  Proste ja svuj cas delim mezi praci a skoly a to podle toho, jak je zrovna potreba a co ma zrovna prioritu. Treba dnes (streda) nejsem schopen vyplnit svuj plan na pristi tyden. A kdyz uz to udelam, nemuzu rict, ze se to nezmeni. Souper me kontaktuje v nedeli a ja mu reknu, ze bohuzel uz to utery volne nemam..

  Nic proti tomu, komu to vyhovuje, at to vyuziva, urcite je to dobry pomocnik. To je ale mail taky. Akorat zase pro nekoho jineho.

  A ze se vracime o 5 let zpatky pri pouziti mailu? Ale no tak… Troufnu si tvrdit, ze uz vetsina lidi ma mail v mobilu, takze komunikace je mozna prakticky v realnem case. Kdyz je nejhur, podiva se na nej kazdy min 1× denne na PC. A vyhody oproti psani SMS jsou snad evidentni, ne?

  Hlavne porad nechapu o co jde. To nejsou cisla kreditnich karet proboha. To jsou obycejne maily. Lidi jich mivaji treba deset kvuli ruznym registracim na ruznych strankach. Kde je ta jejich duvernost oproti jmenu, veku, skole a telefonu? Proc proste neulehcit jedne casti hracu domluvu, kdyz to nikomu zivot nezkomplikuje?

  2 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Šárka Stejskalová    2. 5. 2012 v  9:07    zaver:

  dekuji vsem za reakce a namety, probirame to a dame vedet:-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Petra Jagošová    2. 5. 2012 ve 22:09    způsob domlouvání:

  Já teda jako skalní fanoušek a příznivec VŠ ligy vás taky prosím o zveřejnění mailů. Je to můj způsob komunikace a bohužel opravdu si myslím, že argument, že když zveřejníte maily pro ostatní čtyři (pět) lidí ve skupině, tak bude přístupný spamování, mi přijde ne zcela oprávněná obava. Jsem ochotná to risknout. Pro mě je také moje telefonní číslo víc osobní než mail, a to tam zveřejněné je… Plus vaše doporučení na kontaktování v diskuzi a „zákaz“ používání formuláře pro kontaktování hráče je – a opět se omlouvám za negativní reakce – fakt zcestné. Taky mě nebaví, když mi by mi chodily maily od lidí, co se tam v diskuzi domlouvají mezi sebou. Nemám problém vyměnit si dva tři maily ať vychytáme jaké se nám hodí sportoviště a případně to změnit atd… Ale nepotřebuju tyhle zprávy od jiných spoluhráčů mezi nima. A co se týče kontaktu na telefon – proč bych měla utrácet voláním a smskama (já vím nemusí to být až zas tak drahé ale stejně) když to můžu vyřešit po mailu zadarmo, je pro mě jednodušší na to si sednout večer a podívat se kdy mám volno, než to řešit když jsem zastihnutá telefonátem uprostřed dne…

  Prostě za mě – prosím, přidejte mail. Nemyslím, že by vaše argumenty byly pádné…

  10 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Šárka Stejskalová    4. 5. 2012 v 15:01    odpoved na "vse" :-):

  Ještě jednou děkujeme vám všem (jestli jsem to dobře spočítala, tak 15ti), kdo jste přispěli do této diskuse. Vezmu to postupne.

  1. zveřejnění emailů

  Vnimame vase prosby a prani a rozhodne je nechceme ignorovat. Na druhou stranu jsou tu nejake zkusenosti, ktere ukazaly, ze ani domlouvani pres emaily neni bez chyby (VS LIGA fungovala na domlouvani pres emaily nekolik let a protoze to nevyhovovalo, hledali jsme jiny zpusob, ikdyz ani neni jeste idealni:-) Dále, nejde tu jen o vámi často zmiňované zneužití emailů. Take je tu cela rada hracu, kteri by se ozvali pro zmenu zase pri zverejneni emailu. Podivejme se na to i tak, ze hracu v lize je nekolik stovek a kazdy je jiny a pral by si neco jineho. Nikdy neni mozne vyhovet vsem. A take neni unosne delat zmeny v systemu pokazde, kdyz si to nekdo z hracu preje. Pokud se ozve 20% hracu, je to hodne a neco s tim udelame. Proto vyzyvam ty, kdo chteji zverejnit emaily, at nam o tom daji vedet! Zatim prosim ty, kdo chteji komunikovat primo pres email, aby ho napsali do diskuse, jak nekteri z vas navrhovali.

  1. telefon vs email

  Rozdíl mezi emailem a telefonem je v tom, že mail je zadarmo a proto je snazší ho zneužívat. Telefon je potřeba minimálně pro operativní nahlášení pozdního příchodu na kurt apod.

  1. domlouvání zápasů – časové možnosti a diskuse skupinky a komunikace

  Nejdulezitejsi bod diskuse k domlouvani zapasu tkvi podle me v tom, jak je kdo schopny komunikovat. Nastroje muzou byt sebelepsi, vzdy jde ale o lidi, kteri je pouzivaji. Na nich to visi vzdy.

  ad casove moznosti – chapu argumenty zmeny programu. mam pro vas ale navrh – vetsinou chodite hrat zapasy pravdepodobne v nejake casove obdobi (pres den, vecer, vikendy). tak si to takto priblizne vyplnte – kdy urco nemuzete (napr pracujici od 9 do 17), kdy zpravidla mivate cas (od 17 do 22), vikendy jak kdy (tak dat mene vhodny cas). i toto da predstavu vasim spoluhracum, kam termin zapasu smerovat. kazdy mesic pak jen kliknete na „kopirovat z min mesice“ a „zverenit“ a je to. verim, ze i tohle pomuze.

  ohledne hromadne diskuse skupinky – nebojte se spamovani! zprava se sice rozesle vse, ale vzdy souhrnne za uplynulych 24h. vy si tak vse muzete presit pak v jednom mailu. zadny zaplavovani a otravovani souperu:-)

  1. nápady na vylepšení domlouvání

  Děkuji Michalovi za napasy k vylepseni webu. Podobne napady uz jsme take meli. Znovu to v tymu probereme. Diky!

  1. zabezpečení kontaktních formulářu

  formuláře jsou zabezpečené, mohou je odesílat jen přihlášení úživatelé: „Posílat zprávy mohou jen příhlášení uživatelé. Registrujte se nebo se přihlašte pod svým účtem vpravo nahoře.“

  1. K tématu mobilní verze webu vs aplikace

  Vse je ve stadiu jednani, pokud nakonec dospejeme k tomu, ze bude uzitecne neco takoveho vytvorit (s prihlednutim k pomeru vynalozene naklady – prinos pro hrace), tak by to byla mobilni verze webu. Budeme vas informovat.

  Diskusni forum nevynahrani osobni diskusi, proto pokud by nekdo z vas chtel, rada si s nim ohledne daneho tematu zavolat a proberu to podrobneji po telefonu, pripadne u piva:-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...